Ez volt a közvetítés az olimpia ötödik napjáról.
Elképesztő izgalmak várhatóak szerdán is, mutatjuk a magyarok mai programját:
ASZTALITENISZ (Dél-párizsi 4-es Aréna)
10.00: női egyes, második forduló (a 16 közé jutásért), Póta Georgina - Sin Jubin (dél-koreai, 4.)
15.00/20.00: női egyes, nyolcaddöntő (Póta Georgina?)
CSELGÁNCS (Mars-mező Aréna)
10.00: női 70 kg (Gercsák Szabina) és férfi 90 kg (Tóth Krisztián) - mérkőzések a negyeddöntőig
16.00: NŐI 70 KG ÉS FÉRFI 90 KG - vigaszág, elődöntők, BRONZMÉRKŐZÉSEK, DÖNTŐ
EVEZÉS (Vaires-sur-Marne-i evezős pálya)
9.54: középfutam a C/D döntőbe jutásért - férfi egypár (Pétervári-Molnár Bendegúz)
KÉZILABDA (Dél-párizsi 6-os Aréna)
férfi csoportmérkőzés:
B csoport:
9.00: Norvégia-MAGYARORSZÁG
SPORTLÖVÉSZET (Chateauroux-i Lőtér)
9.00: férfi puska, összetett, alapverseny (Pekler Zalán, Péni István)
TORNA (Bercy Aréna)
17.30: FÉRFI EGYÉNI ÖSSZETETT, DÖNTŐ (Mészáros Krisztofer)
TRIATLON (III. Sándor híd)
8.00: NŐI VERSENY (Kuttor-Bragmayer Zsanett)
10.45: FÉRFI VERSENY (Lehmann Csongor, Bicsák Bence)
ÚSZÁS (Paris La Défense Aréna)
11.00: előfutamok - férfi 200 m hát (Kós Hubert, Telegdy Ádám), női 200 m pillangó (Kapás Boglárka)
20.30: elődöntők, döntők - FÉRFI 200 M PILLANGÓ (Márton Richárd?, Milák Kristóf?), női 200 m pillangó (ed, Kapás Boglárka?), NŐI 1500 M GYORS, férfi 200 m hát (ed, Kós Hubert?, Telegdy Ádám?), FÉRFI 100 M GYORS (Németh Nándor?)
VÍVÁS (Nagy Palota/Grand Palais)
13.30: férfi kard csapat, negyeddöntő (Magyarország-Olaszország)
15.00: mérkőzések az 5-8. helyért
15.50: elődöntő
16.40: mérkőzés a 7. és az 5. helyért
19.30: FÉRFI KARD CSAPAT BRONZMÉRKŐZÉS
20.30: DÖNTŐ
A tokói olimpián 200 méter pillangón aranyérmes Milák Kristóf magabiztos teljesítménnyel, a legjobb idővel jutott be a szerdai döntőbe, így minden esélye megvan rá, hogy megvédje címét Párizsban. A 24 éves magyar úszó legnagyobb ellenfele minden bizonnyal a doppingbotrányba keveredett francia Léon Marchand lesz.
A Szajna nem megfelelő vízminősége miatt keddről szerdára halasztották a férfiak versenyét, a szervezők közleménye szerint már nincs akadálya a viadal megrendezésének. A női triatlonisták szerdán 8 órára kiírt rajtját azonban már nem halasztották el, az olimpia hivatalos mai programjában is szerepel. Ebben a számban Kuttor-Bragmayer Zsanett indul a magyar küldöttségből.
A Szajna nem megfelelő vízminősége miatt korábban több edzést is elhalasztottak, a férfiak versenye pedig keddről szerdára került át. A nők programját végül nem érte változás, reggel 8 órakor beugrottak a folyóba a triatlonisták. Kuttor-Bragmayer Zsanett is rajthoz állt, a 30 éves olimpikon az úszás után a 7. helyen jött ki a vízből.
Elképesztő mozdulattal, a csapattársa segítségével kapta el a labdát a levegőben az írek játékosa a britek elleni rangadón.
A viharos időjárás miatt elhalasztották a párizsi olimpián a szörfösök keddi és szerdai versenyeit, amelyeknek Tahiti ad otthont - írja az MTI. A halasztás miatt a férfi és a női döntőt sem tudták az eredetileg tervezett időpontban, szerdán megrendezni. A tervek szerint a versenyek csütörtökön és pénteken folytatódnak, de legkésőbb jövő hétfőn zárulnak. Tehupo'o az olimpiák történetének a rendező várostól legtávolabb eső helyszíne, mivel 15 715 kilométerre van Párizstól.
Pekler Zalán és Péni István sikeréért lehet szorítani magyar részről, a két versenyző a férfi puska alapversenyében érdekelt. A szerdai 50 méteres összetett számban mindketten a világ élvonalába tartoznak, így az esélyesek között lehetnek a chateauroux-i Nemzeti Lőtéren.
Chema Rodriguez együttese nagyszerűen játszott az első félidőben és a szünetben 13-11-re vezet a sztárokkal felálló Norvégia ellen.
A 30 éves magyar olimpikon úszásban és kerékpározásban remekelt, a futás során némileg visszább esett, végül a 26. helyen ért célba.
Pétervári-Molnár Bendegúz korábban az előfutamából harmadik helyen jutott negyeddöntőbe, ott azonban nem tudta tartani az iramot a versenyszám legnagyobb esélyeseivel és végül negyedikként ért célba, ezzel lecsúszott az A/B elődöntőről, vagyis a legjobb 12 helyről. A szerdai futama során a 31 éves magyar sportoló a második helyen ért célba, így szombaton a 13-18. helyért folytatja a versenyt a férfi egypárevezősöknél a párizsi olimpián.
A magyar férfi kézilabda-válogatott fantasztikusan játszott Norvégia ellen, a szünetben két góllal vezetett. A második félidőben elképesztően szoros küzdelem zajlott a pályán, és Chema Rodríguez csapata az utolsó pillanatban nyerhetett volna, de kimaradt egy ziccer, a másik oldalon pedig bement, így a norvégok 26-25-re nyertek.
A női 70 kilogrammos súlycsoportban Gercsák Szabinát az ausztrál Aoife Coughlan búcsúztatta, míg a férfiak 90 kilogrammos mezőnyében Tóth Krisztián a román Alex Cret ellen esett ki szoros küzdelemben.
Magyar színekben Lehmann Csongor és Bicsák Bence indul a párizsi olimpián.
Péni István 587 körrel (térdelő: 193, fekvő: 200, álló: 194) a 21., Pekler Zalán 582 körrel (térdelő: 194, fekvő: 195, álló: 193) a 32. lett a 44 fős mezőnyben a férfiak 50 méter puska három testhelyzetű versenyszámban. A nyolcas döntőhöz legalább 590 körre volt szükség, a döntőbe nyolc különböző nemzet versenyzője került be, 1-1 kínai, norvég, ukrán, francia, szerb, lengyel, indiai és cseh.
Póta Georgina a második fordulóban, a legjobb 32 között a negyedik helyen kiemelt dél-koreai Sin Jubin ellen búcsúzott női egyesben a párizsi olimpia asztalitenisz-tornáján. A 39 éves, kétszeres Európa-bajnok magyar játékos szerezte meg a vezetést a meccsen, ám dél-koreai riválisa elkapta a ritmust, és végül 4-1-es sikerrel lépett tovább.
Mindkét magyar továbbjutott az elődöntőbe a 200 méteres hátúszás előfutamából. Kós Hubert összesítésben a negyedik, Telegdy Ádám pedig a 16. helyen lépett tovább.
A nemrég még betegséggel küzdő Kapás Boglárka bravúrosan teljesített a 200 méteres pillangóúszás előfutamában, és a 10. legjobb idővel ott van a középdöntőben.
A két magyar induló remekül helytállt, Lehmann Csongor a 11., Bicsák Bence pedig a 16. helyen végzett a férfi triatlonisták között.
A futás utolsó körénél eldőlni látszott az első két hely sorsa, ugyanis az új-zélandi Hayden Wilde 14 másodperccel vezetett a brit Alex Yee előtt, de a végén aztán nagy drámának lehettek szemtanúi a nézők. Wilde nagyon elfáradt, így Yee 6 másodperccel megelőzve őt megszerezte az aranyérmet, míg a bronzérmes a francia Leo Bergere lett.
A világ egyik legismertebb rappere az olimpia megnyitóünnepségén is részt vett, majd minden idők legsikeresebb ötkarikás bajnoka, a 23-szoros olimpiai bajnok Michael Phelps társaságában ugrott be a medencébe.
Luigi Samele ellen kezdett a háromszoros olimpiai bajnok Szilágyi Áron, aki 5-3-as sikerrel indította a magyar csapat szereplését. Ezt követően Gémesi Csanád lépett pástra Luca Curatoli ellen. A világ- és Európa-bajnok klasszis jól kezdett, de ellenfele feljavult, így Szatmári András 10-9-es olasz vezetésnél kapcsolódott be Michele Gallo ellen. 15-13-as olasz előnynél Samele-Gémesi csata következett a páston, a magyar vívó pedig megnyerte az asszóját, de még mindig az olaszok vezettek.
Szilágyi Áron 3-1-gyel indított Gallo ellen, majd 25-23-nál adta át az asszót Szatmárinak, aki elképesztő vívással 30-28-ra fordított. Gémesi remekelt Gallo ellen, 5-1-es sikerrel múlta felül riválisát, így már tekintélyes, 35-29-es előnyben volt Magyarország. A Szatmári-Samele csata hatalmas küzdelmet hozott, Szilágyi 40-34-nél lépett a pástra. A háromszoros olimpiai bajnok sikerrel is járt, a magyar csapat 45-38-as győzelemmel jutott tovább az elődöntőbe, ahol az amerikaiakat legyőző irániak várnak Szilágyi Áronékra.
A magyarokkal egy csoportban szereplő ausztrál válogatott ötméteresekkel legyőzte a holland csapatot a párizsi olimpia női vízilabdatornáján.
Az ausztrálok így továbbra is veretlenek, a hollandok pedig harmadik meccsükön először kaptak ki.
Mihók Attila és Cseh Sándor szövetségi kapitányok együttese egy vereséggel és egy győzelemmel az A jelű ötös harmadik helyén áll - épp a hollandoktól kapott ki -, és pénteken Kína ellen folytatja szereplését.
A csoportból az első négy helyezett jut a negyeddöntőbe.
Eredmény, A csoport:
Ausztrália-Hollandia 15-14 (1-3, 2-1, 3-1, 1-2, 8-7) - ötméteresekkel
A magyar férfi kardcsapat 15.50-től olimpiai elődöntőt vív az iráni együttessel. Az összecsapást ezen a linken követhetik élőben.
A férfiaknál az argentin José Torres Gil, a nőknél a kínai Teng Ja-ven nyakába került az aranyérem a BMX-kerékpárosok szabadstílusú park versenyszámában.
A francia fővárosba a városi sportágak kétállomásos ötkarikás selejtezőjén át vezetett az út ebben a szakágban, a második fordulónak a budapesti Ludovika Campus adott otthont.
Párizsban nemenként 12 induló mutatta be trükkjeit a selejtezőben, innen a legjobb kilenc jutott a fináléba. Itt a rendelkezésre álló kétszer egy percben előadott gyakorlatsort pontozta a zsűri, a jobb pontszám alapján alakult ki a végső sorrend a Concorde téren megrendezett viadalon.
A tokiói férfi bajnok ausztrál Logan Martin rontott, így a címvédésre nem volt esélye. Az argentin José Torres Gil két kiváló gyakorlata közül az erősebb 94,82 pontot ért, és bár előbb a hazai közönség által űzött Anthony Jeanjean, majd a világbajnok brit Kieran Reilly is remek teljesítményt nyújtott, nem tudták megelőzni a dél-amerikai versenyzőt.
A nőknél a címvédő Charlotte Worthington már a selejtezőből sem jutott tovább. A legnagyobb esélyesnek számító, ötszörös világbajnok, Tokióban ötkarikás ezüstérmes amerikai BMX-es, Hannah Roberts a bemelegítésnél és az első köre végén is elesett, a második körében pedig lecsúszott a lába a pedálról, így csupán nyolcadik lett. Nagyot esett aranyesélyes gyakorlata végén a kínai Szun Csia-csi is, így a győzelmet honfitársa, Teng Ja-ven szerezte meg. A második helyen az amerikai Perris Benegas, a harmadikon az ausztrál Natalya Diehm végzett.
Mohamed Rahrbari 5-3-re legyőzte Szilágyi Áront a csapatverseny első asszójában.
A második asszóban Gémesi Csanád 5-1-re kikapott Ali Pakdamantól.
A harmadik asszóban Baher Arasbaran 5-3-re legyőzte Szatmári Andrást.
A becserélt Rabb Krisztián parádézott, 9-5-re legyőzte Mohammad Rahbarit, ezzel pedig négy pontra csökkent a hátrányunk.
Az ötödik asszóban Szilágyi Áron az iráni Baher Arasbarannal vívott, a háromszoros olimpiai bajnok magyar kardvívó 6-5-re nyert, ezzel a magyar csapat feljött három pontra.
A hatodik asszóban Szatmári András vívott Ali Pakdamannal, a kétszeres világbajnok magyar kardvívó 5-3-ra kikapott, így a különbség most öt pont.
A hetedik asszóban Rabb Krisztián vívótt Baher Arasbarannal, az U23-as Európa-bajnok magyar vívó megint parádézott, ezúttal 8-5-re verte az iránt, így a magyar csapat feljött két pontra. Az összecsapás élő közvetítése a linkre kattintva tekinthető meg. Még két asszó van hátra.
A nyolcadik asszóban Szatmári András vívott Mohammad Rahbarival. A kétszeres világ- és Európa-bajnok magyar kardvívó 6-5-re győzött, ezzel pedig a férfi kardcsapat egy pontos hátrányban várhatja az utolsó asszót . Az összecsapás élő közvetítése a linkre kattintva tekinthető meg. Még egy asszó van hátra.
Az utolsó asszóban Szilágyi Áron vívott Ali Pakdamannal. A háromszoros olimpiai bajnok magyar kardvívó parádézott, 6-3-ra megnyerte az asszóját, ezzel a férfi kardcsapat 45-43-ra győzött, ezzel pedig 1996 után újra bejutott az olimpiai döntőbe.
Kiküldött munkatársunk, Lantos Gábor helyszíni jelentése a férfi kardvívók szenzációs győzelméről.
A magyarokkal egy csoportban szereplő kanadai válogatott 12-7-re legyőzte a kínai csapatot a párizsi olimpia női vízilabdatornáján.
A kanadaiak ezzel vélhetően a továbbjutást is kiharcolták.
Mihók Attila és Cseh Sándor szövetségi kapitányok együttese egy vereséggel és egy győzelemmel az A jelű ötös harmadik helyén áll és pénteken Kína ellen folytatja szereplését.
A csoportból az első négy helyezett jut a negyeddöntőbe.
Eredmény, A csoport:
Kanada-Kína 12-7 (4-0, 1-3, 4-1, 3-3)
Ausztrália-Hollandia 15-14 (1-3, 2-1, 3-1, 1-2, 8-7) - ötméteresekkel
Az állás: 1. Hollandia 7 pont/3 mérkőzés, 2. Ausztrália 5/2, 3. MAGYARORSZÁG 3/2 (20-17), 4. Kanada 3/2 (19-19), 5. Kína 0/3
"Jól sikerült beállni és próbáltam kizárni a külső körülményeket" - mondta Irán legyőzése után Rabb Krisztián. "Félre kellett tennem azt is, hogy ennyien voltak a teremben, ilyenben még egyáltalán nem volt részem. Nagyon jól tudtam összpontosítani és láttam, hogy a többiek is bíznak bennem, nekem ez elég volt. Korea ellen nem először vívunk, egy évvel ezelőtt a vb-fináléban is meg tudtuk őket verni, erre készülünk most is." - mondta Rabb Krisztián, aki olimpiai újoncként vitte be a hátán a magyar kardcsapatot az olimpiai döntőbe Párizsban.
Szerdán véget ért a volt világelső teniszező, Angelique Kerber karrierje, miután a női egyes negyeddöntőjében három szettben vereséget szenvedett kínai ellenfelétől a párizsi olimpián. További részletek ide kattintva olvashatóak.
A második mérkőzésén nagy hátrányból fordítva nyert a magyar férfi kardválogatott az Irán elleni elődöntőben 45-43-ra, ezzel bejutott a döntőbe a párizsi olimpián. Élje át újra a fantasztikus pillanatokat.
A Gyulai Memorialon megsérült jamaicai Shericka Jackson csak 200 méteres síkfutásban áll rajthoz a párizsi olimpián. A 30 éves sprinter a július 9-i székesfehérvári versenyen húzta meg a combhajlítóját, s mivel "szeretne vigyázni a testére", úgy döntött, csak a hosszabbik vágtaszámot vállalja a francia fővárosban - írja az MTI.
"A sérülésem miatt bölcsebb, ha csak egy számban futok. Az elmúlt három évben mindkét távon versenyeztem, de most csak a 200-ra fókuszálok" - jelentette ki szerdán Jackson, aki a júniusi jamaicai válogatón 10.84 másodpercet futott százon. Az atléta a hosszabb távon tavaly - Budapesten - és tavalyelőtt is világbajnok lett, míg a tokiói olimpián 100-on bronzot, a 4x100-as váltó tagjaként pedig aranyérmet nyert.
A párizsi játékokon 200-on vasárnap rendezik az előfutamokat, a vigaszág és az elődöntők hétfőn lesznek, a döntőre pedig kedden kerül sor.
Az ausztrál Jessica Fox nyerte a női kenu egyest a szlalom kajak-kenu szerdai versenynapján a párizsi olimpián. A Marseille-ben született, francia állampolgársággal is rendelkező 30 éves sportoló két szempontból is duplázott: a kajak egyes után második aranyérmét szerezte a francia fővárosban, egyben megvédte címét C-1-ben, azaz 14 világbajnoki címe mellett immár háromszoros ötkarikás bajnok - írja az MTI.
A kenu döntőben hozzáért az egyik kapuhoz, ezért két másodperces büntetést kapott, de még így is gyorsabbnak bizonyult a pályát hibátlanul teljesítő német Elena Liliknél. A harmadik helyet az amerikai Evy Leibfarth szerezte meg, aki utolsóként került a 12-es döntőbe.
Alex Yee, a britek triatlonosa aranyérmet nyert a párizsi olimpián a férfiak szerda délelőtti versenyében. Azonban a hírek mégsem róla szólnak, hanem a kilencedik helyen végző Tyler Mislawchukról, aki élő adásban hányta el magát a Szajna fekáliás vize miatt. Részletek a linkre kattintva olvashatók.
Kanada és Azerbajdzsán után Horvátországnak és Georgiának is dzsúdós szállította az első aranyérmet a párizsi olimpián, miután a férfi 90 kilósok között Lasa Bekauri címét megvédve állhatott fel a dobogó legfelső fokára, a női 70 kilóban pedig Barbara Matic nem talált legyőzőre.
Bekauri hátrányból fordítva, mindössze négy másodperccel a menet lejárta előtt hajtotta végre második akcióját japán ellenfelén, és ipponnal diadalmaskodott.
A női 70 kilósok között a tokiói játékokon ötödik, kétszeres világbajnok Matic vazaarival múlta felül a német Miriam Butkereitot, aki 30 évesen pályafutása első felnőtt medálját nyerte.
Ugyanebben a kategóriában Michaela Polleres bronzérmes lett, ezzel pedig Ausztria is feliratkozott a párizsi játékok éremtáblázatára, a másik bronzérem pedig a belga Gabriella Willems nyakába került.
A három évvel ezelőtti játékokon harmadik Tóth Krisztiánt az első körben búcsúztató román Alex Cret, valamint Gercsák Szabina legyőzője, a kétszeres kontinensbajnok ausztrál Aoife Coughlan is kiesett a második fordulóban.
A csütörtöki versenynapon magyar részről a 100 kilós Vég Zsombor lép tatamira.
Eredmények:
nők, 70 kg, olimpiai bajnok:
Barbara Matic (Horvátország)
2. Miriam Butkereit (Németország)
3. Michaela Polleres (Ausztria) és Gabriella Willems (Belgium)
Gercsák Szabina helyezetlen
férfiak, 90 kg, olimpiai bajnok:
Lasa Bekauri (Georgia)
2. Murao Szansiro (Japán)
3. Maxime-Gael Ngayap Hambou (Franciaország) és Teodorosz Celidisz (Görögország)
Tóth Krisztián helyezetlen
Korea lesz az ellenfél, jól ismerjük őket, egyáltalán nem meglepetés, hogy ellenük vívunk. Az jó dolog, hogy az érem már biztos, de jó lenne nyerni és 1988 után újra olimpiai bajnoknak lenni"
- mondt az Origónak a kétszeres világ- és Európa-bajnok magyar kardvívó
A női tornászok olimpiai pódiumedzésén megsérült Kovács Zsófia már otthon lábadozik, erről osztott meg egy képet a közösségi oldalán. A háromszoros Európa-bajnok sportoló részleges térdszalag-szakadás miatt maradt le az ötkarikás játékokról, de szerencsére műtétre nincs szüksége.
Párizs helyett már otthon van a magyar sportoló, aki a követőivel egy fotót is megosztott az Instagram sztorijában, amelyen az látszik, hogy a lábán egy speciális rögzítő van. További részletek a linkre kattinva olvashatók.
A szerda esti olimpiai programban ezúttal bőven lesz magyar érdekeltség, hiszen Milák Kristóf, a 200 méteres pillangóúszás regnáló olimpiai bajnoka megvédheti címét, mellette pedig a férfi kardcsapat 28 év után harcolta ki az olimpiai döntős szereplést, így akár két magyar arany is születhet ma este.
A magyarok szerda esti döntős programja:
férfi kardválogatott, döntő: 20.30
Milák Kristóf, 200 méter pillangó, 20.37
Németh Nándor, 100 méter gyors, 22.39
Lassan, de gyűlik a tömeg, a bemelegítést négy perc múlva abbahagyják a nagymedencében.
A második mérkőzésén, az Irán elleni elődöntőben komoly hátrányból fordítva nyert (45-43) a magyar férfi kardválogatott, ezzel bejutott a döntőbe a párizsi olimpián, ahol a címvédő dél-koreaiakkal vív 20.30-tól. Az olimpiai döntő közvetítése a linkre kattintva megtekinthető.
Mészáros Krisztofer a kilencedik helyen végzett a férfi tornászok egyéni összetett fináléjában szerdán a párizsi olimpián.
A győriek 22 éves versenyzője kiválóan szerepelt szerda este, gyűrűn 13,400, ugrásban 14,400, korláton 14,300, nyújtón 13,766, talajon 13,933, míg lólengésben 14,100 pontot gyűjtött és 83,899 pontos eredménnyel szerezte meg az előkelő kilencedik helyet.
Mészáros Krisztofert megelőzően a férfiaknál Supola Zoltán tornázhatott magyarként olimpiai egyéni összetett fináléban, aki 1996-ban Atlantában 22. lett.
A magyar tornászok versenye még nem ért véget, a csütörtöki női egyéni összetett fináléban ugyanis Czifra Bettina Lili szerepel.
A férfi kardozók most vonulnak be az arénában, az uszodóban pedig lassan kezdődik a program. Először a 100 méteres női gyorsúszás döntőjét rendezik, után jön Milák Kristóf száma, a 200 méter pillangó.
Az első asszóban Szilágyi Áron kezdett a dél-koreai Pak Szangvonnal, a háromszoros olimpiai bajnok 5-4-es vereséggel kezdett. A férfi kardozók olimpia döntőjének közvetítése a linkre kattintva megtekinthető.
Perceken belül kezdődik a férfi 200 méteres pillangóúszás döntője, amelyben Milák Kristóf és a francia Léon Marchand csatázhat az aranyéremért.
Milák rendkívül lazán érkezett meg a rajtkőre.
A rajt után Milák azonnal az élre állt, és elsőként fordult 50 méter után
Milák továbbra is vezet, a második 50 után is uralja a futamot!
A harmadik 50 után Milák egy testhosszal vezet Marchand előtt.
Az utolsó 50 méteren Léon Marchand hatalmas hajrát indított, 20 méterrel a vége előtt beérte Milákot, tíz méterrel a vége előtt pedig megelőzte a magyar klasszist, így a francia úszó lett az olimpiai bajnok, Milák pedig ezüstérmes lett.
Most éppen Szatmári András vív Ku Bongilval, eggyel mennek a dél-koreaiak.
Rabb Krisztián a következő vívó, aki parádézott az elődöntőben.
A Honvéd 24 éves világcsúcstartója a fináléban 150 méterig vezetett, aztán a franciák sztárja, Léon Marchand óriási hajrával megelőzte. A francia fővárosban második aranyát nyerő hazai úszó 1:51.21 perces idejével megdöntötte Milák tokiói olimpiai csúcsát, a magyar úszó pedig 1:51.75 perccel csapott a célba.
Miláknak ez a harmadik ötkarikás medálja, mert három éve a japán fővárosban 100 méter pillangón ugyancsak második lett.
Szilágyi Áron jön majd a negyedik asszóban. A férfi kardozók olimpia döntőjének közvetítése a linkre kattintva megtekinthető.
Szatmári András parádézik az O Szanguk elleni asszóban, fordítottak a mieink.
Szatmári András 7-5-re nyerte az asszóját, a magyar csapat pedig feljött egy pontra. A férfi kardozók olimpia döntőjének közvetítése a linkre kattintva megtekinthető.
Ezúttal Rabb Krisztián a páston, de a magyar kardozó nem bírt To Gjongdonggal, akitől 5-0-ra kikapott. A férfi kardozók olimpia döntőjének közvetítése a linkre kattintva megtekinthető.
Szilágyi Áronnal csodát kellene tennie az utolsó asszóban, hogy megfordítsa az összecsapást. A férfi kardozók olimpia döntőjének közvetítése a linkre kattintva megtekinthető.
A spanyol női vízilabda-válogatott a görögöket, míg a címvédő amerikaiak az olaszokat győzték le a párizsi olimpia szerdai játéknapján.
Szoros első félidő után a spanyolok két góllal elléptek, és ezt az előnyt sikerült megtartaniuk.
A legutóbbi három olimpián aranyérmes Egyesült Államok könnyed, hétgólos sikert aratott az olaszokkal szemben.
Eredmény, B csoport:
Spanyolország-Görögország 10-8 (2-2, 3-3, 4-2, 1-1)
Egyesült Államok-Olaszország 10-3 (3-1, 3-1, 2-0, 2-1)
Az állás: 1. Spanyolország 9 pont/3 mérkőzés, 2. Egyesült Államok 6/3, 3. Franciaország 3/2, 4. Görögország 0/2 (14-25), 5. Olaszország 0/2 (11-19)
Kapás Boglárka nem jutott döntőbe 200 méter pillangón a párizsi olimpia úszóversenyeinek szerdai napján.
Az ötödik, egyben utolsó olimpiáján szereplő, 2019-ben ebben a számban világbajnok magyar versenyző, aki néhány napja lázas volt, a tizedik idővel (2:09.28) várta a középdöntőt, melyben ugyan 2:09.23 perces idejével javított, azonban ez is csak a 14. helyre volt elég összesítésben.
Amire igazán készültem, az olimpia, abból ez volt most az utolsó. Szerettem volna mindenféle teher nélkül úszni, ez sikerült, kiúsztam magam, mindent benne hagytam ebben a maiban. Azt már a délelőtti előfutamok után azért sejtettem, hogy a döntő nem lesz meg"
- nyilatkozta a 31 éves olimpiai bronzérmes úszó, aki a szezon végén a budapesti rövidpályás világbajnokság után befejezi pályafutását.
A magyar csapat 28 év után jutott be az olimpiai döntőbe, hatalmasat küzdöttek a férfi kardozók, de sajnos 41-45-re kikaptak a dél-koreaiaktól, így Szilágyi Áronék ezüstérmesek az olimpián. Óriási gratuláció a fiúknak!
Kós Hubert a legjobb idővel bejutott a 200 méter hát döntőjébe a párizsi olimpia úszóversenyeinek szerdai napján. Telegdy Ádám búcsúzott a szám középdöntőjében. Továbbra részletek kiküldött munkatársunk helyszíni jelentésében olvashatók.
Navarrete József szerint a férfi kardcsapat tagjai "mindent beletettek" a dél-koreaiak elleni döntőbe és a világ legjobbjaitól kaptak ki a párizsi olimpia szerdai napján.
Az az igazság, hogy a dél-koreai csapat jelen pillanatban a világ legjobbja. Mi úgy jöttünk ki, hogy érem nélkül ne menjünk haza. Számítottunk rá, hogy döntőt fogunk vívni, és valószínűleg Koreával fogunk találkozni"
- nyilatkozott az MTI-nek a válogatott egyik irányítója, aki tagja volt az ötkarikás játékokon legutóbb, 1996-ban Atlantában döntős kardcsapatnak.
"Úgy értékeljük, hogy a srácok mindent beletettek, a szívüket, a lelküket. Rengeteg munka van az eredmény mögött. De gratulálni kell ennek a dél-koreai válogatottnak, mert címvédőként ismét megmutatták, hogy mit tudnak" - mondta az 58 éves szakember.
Kiemelte, a gyengébb egyéni szereplés után szabadnapot kaptak a kardozók.
Ők profi sportolók. A verseny kétnapos, az egyik fele nem sikerült, de úgy indultunk neki a csapatversenynek, hogy mi vagyunk az Európa-bajnokok, tavaly világbajnokok voltunk, és a csapat attól csapat, hogy képes a nulláról is felállni"
- fogalmazott Navarrete.
A Szatmári András, Szilágyi Áron, Rabb Krisztián, Gémes Csanád összeállítású együttes 45-41-re kapott ki a dél-koreaiaktól a döntőben.
A világbajnok dán válogatott könnyedén legyőzte szerdán az argentin csapatot a párizsi olimpia férfi kézilabdatornájának magyar érdekeltségű B csoportjában. A dánok és a magyarokat szerdán legyőző norvégok biztosították helyüket a negyeddöntőbe, ahová a csoportokból az első négy helyezett jut.
Németh Nándor a 3. legjobb idővel jutott be a fináléba. A magyar versenyző júniusban, a belgrádi Európa-bajnokságon egyéni csúccsal (47.49) lett második Popovici mögött, s mindössze két századdal maradt el Milák Kristóf országos rekordjától. Németh a 2018-as Európa-bajnoki döntő óta minden világversenyen ott volt a fináléban a "királyszámban", három éve Tokióban nyolcadikként zárt, Dobay Gyula 1964-es szereplése óta ő volt az első magyar döntős 100 méter gyorson.
Németh Nándor jól rajtolt, elképesztően nagyot úszot, az utolsó méterekig harcban volt a harmadik helyére, azonban egyetlen századdal lemardva végül a negyedik helyen végzett a kínai Pan Zhanle, az ausztrál Kyle Chalmers és a román David Popvici mögött. A kínai Pan Zhanle 46.40-es idővel diadalmaskodott, ami új világcsúcs.
„Apró dolgokon múlt, de a szerencse nem állt mellém. Ettől eltekintve jó futam volt, jól éreztem magam. De ez sovány vigasz. Ezt most fel kell dolgozni, de ilyen a versenysport. Ez most így jött össze. Nem éreztem, hogy ki merre van, próbáltam nem is foglalkozni velem. Popovicival mentem. Jó volt, de jobb lett volna éremmel hazamenni. De nem fogok panaszkodni, mert megmutattam, hogy velem is számolni kell” – mondta az M4 Sport kamerája előtt Németh Nándor.