Keleti Ágnes eredményeit akár egész nap lehetne sorolni, többek között ő volt a Nemzet Sportolója, Magyarország legtöbb olimpiai éremmel rendelkező női sportolója, aki a világ legidősebb élő, egyben a világ valaha élt legidősebb ötkarikás aranyérmese is volt.
Az olimpiákat tekintve 1952-ben, Helsinkiben műszabadgyakorlatával (ma: talaj) aranyérmet, összetett csapatban ezüstérmet, felemás korláton és a kéziszercsapat tagjaként bronzérmet szerzett. Pályafutása csúcsára 1956-ban, Melbourne-ben ért fel: talajon megvédte címét, aranyat nyert gerendán, felemás korláton és a kéziszercsapat tagjaként, egyéni összetettben és csapatban ezüstérmet szerzett. Ő lett az olimpiai játékok legeredményesebb versenyzője, egyben a legidősebb tornásznő, aki aranyérmet tudott szerezni.
Keleti Ágnes még december végén került kórházba, majd január 2-án, csütörtök hajnalban vesztette életét. A magyar hírportálok mellett a nemzetközi oldalak is kiemelten foglalkoznak Keleti Ágnes halálával, a Reuters, a France 24 és az AP News is hosszabban írt a legendás bajnoknőről.
A szertartásra rengeteg országból, a világ minden kontinenséről érkezett részvétet nyilvánító üzenet. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke, Thomas Bach hivatalos útjai miatt nem tudott személyesen megjelenni, ugyanakkor búcsúüzenetét elküldte a magyar NOB-tag Fürjes Balázzsal (ő olvasta fel).
A temetésen beszédet mondott többek között Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter, Gyulay Zsolt MOB-elnök és Yael Arad, az Izraeli Olimpiai Bizottság elnöke (ő héberül mondta el a búcsúztatóját) is. A végső nyugalomra helyezést követően a sírhelyre a tradícióknak megfelelően kavicsok, valamint virágok kerültek.
A temetésről készült galériát az alábbiakban tekinthetik meg: