Pilvein Andrea mindössze 15 évesen kezdett el teniszezni, de korábbi kosárlabdázóként hamar felzárkózott a korosztályához, és ifjúsági válogatott, majd első osztályú teniszező lett.
Edzője a Spartacus tabáni pályáin Balázs György volt, de dolgozott vele Péli Sándor is. Versenyzett a Vasasban és az osztrák TC Weiz csapatában is, több nemzetközi ITF-tornán indult.
Egy váratlan sérülés vetett véget versenyzői pályafutásának, ám a sportot sosem hagyta abba: visszatért a szeniorok közé, ahol hazai és nemzetközi viadalokon is aktívan részt vett. Négy trófeát nyert az ITF Masters Touron: egyet egyéniben, egyet párosban, kettőt pedig vegyes párosban.
Utolsó nyilvános bejegyzésében, február 26-án a Grand Slam Parkból jelentkezett. Akkor azt írta: „Ma tenisz. Annyi viszontagság után, az Égieknek hála, itt vagyok újra a helyemen...”
A kétgyermekes édesanyától a magyar teniszélet közössége mély fájdalommal búcsúzik. A Hungarian Tennis megemlékezése szerint: „Fájó szívvel búcsúzunk a magyar teniszélet szeretett, méltán tisztelt játékosától.”