Dyke a BBC Radio-nak azt mondta, ahhoz, hogy a bojkottnak következményei legyenek, "legalább tíz nagy ország" támogatása szükséges, "máskülönben értelmetlen az egész".
"A FIFA csak akkor szánja el magát komoly intézkedésekre, ha megfelelő ellenállással találkozik" - jelentette ki Dyke, aki szerint az angolok, a hollandok és a németek biztosan a bojkott mellé állnak, mivel továbbra is változást akarnak a FIFA vezetésében.
Az Európai Labdarúgó Szövetség a szombati Bajnokok Ligája-döntő helyszínén, Berlinben ülésezik, s várhatóan kialakítja egységes stratégiáját. Michel Platini, az UEFA elnöke a múlt heti zürichi kongresszus előtt már jelezte, Blatter újraválasztása esetén nem zárja ki, hogy az európai csapatok nem vesznek részt a FIFA által szervezett világversenyeken.
Wolfgang Niersbach, a német szövetség elnöke ugyanakkor az elnökválasztás után azon a véleményen volt, hogy a címvédő német válogatottnak nem kellene bojkottálnia a vb-t.
"Ez egy rossz fegyver, ráadásul korábban számtalanszor elleneztük a bojkott ötletét, s ezúttal is ennek kell lennie az alapelvnek" - jegyezte meg Niersbach.
A FIFA-elnökválasztás előzményeként múlt szerdán hét magas rangú tisztségviselőt tartóztattak le. Az amerikai vádiratban kilenc magas rangú FIFA-illetékest és öt sportmarketing-vezetőt vádolnak korrupcióval, illetve azzal, hogy zsarolásra, csalásra és pénzmosásra épülő rendszert működtettek több mint két évtizeden keresztül, így több mint 150 millió dollárra tettek szert. Ugyanaznap jelentette be a svájci ügyészség, hogy büntetőeljárást indított a 2018-as oroszországi és a 2022-es katari világbajnokság odaítélése kapcsán.