A Puskás Akadémia azzal a céllal lépett pályára az újonc Győr otthonában, hogy esetleges győzelmével mindenképp megtartja első helyét a tabellán. Ennek megfelelően kezdett a felcsúti együttes és korán megszerezte a vezetést.
A 11. percben egy labdaszerzés után Nissilä vette észre az üresen álló Nagy Zsoltot, aki pedig mintegy 23 méterről lőtt laposan a jobb alsóba.
A magyar válogatott játékos remek formában van, zsinórban harmadik bajnokiján talált be, ráadásul idénybeli 20. tétmeccsén már a kilencedik gólját szerezte, és kiosztott emellett hét gólpasszt is.
A gól után sokáig csendes mederben csordogált a meccs, a Puskás ugyan irányította a játékot, de a kapuk egyik oldalon sem forogtak igazán veszélyben. Az ETO játékában sem elől, sem hátul nem volt meg az átütőerő, így Borbély Balázs már a szünet előtt változtatott és beküldte Claudiu Bumbát Albion Marku helyére, ezzel is jelezve, hogy támadóbb szellemben kell futballozniuk.
Ennek ellenére a fordulás után is a felcsútiak akarata érvényesült, és akár a második félidő elején eldönthették volna a meccset, de Szolnoki egy méterről kapu fölé fejelt, majd Soisalo szabadrúgása után a kapufa mentette meg a hazaiakat.
A 64. percben aztán Wojciech Golla fejesével növelte előnyét Hornyák Zsolt együttese. A gól után közel járt a Győr a szépítéshez, de Bumba fejese a kapufán csattant, a labda pedig onnan Pécsi Ármin ölébe pattant.
A hajrára fölénybe került az ETO, de a rivális biztosan őrizte előnyét, így az eredmény már nem változott a lefújásig.
A Puskás ezzel négy pontra növelte előnyét a Ferencvárossal szemben, ám a címvédő két meccsel kevesebbet játszott. A Győr viszont már hat kör óta nem tudta begyűjteni a három pontot. Érdekesség, hogy a két csapat hétvégén is egymással fog összecsapni, annyi különbséggel, hogy azt a találkozót majd a Pancho Arénában rendezik.
Az OTP Bank Liga jövő elmaradt mérkőzései: 5. forduló:
ETO FC Győr-Puskás Akadémia FC 0-2 (0-1)
gólszerző: Nagy Zs. (11.), Golla (64.)