Vágólapra másolva!
A Manchester United 1-1 után büntetőpárbajban legyőzte a házigazda Arsenalt az angol labdarúgó FA Kupa harmadik fordulójának rangadóján. A Manchester United hivatalos közösségi oldalán a találkozó után több, rövid, epés megjegyzést tettek az Arsenalra.

A londoni FA Kupa-mérkőzésen a második félidő elejéig kiegyenlített játék folyt a pályán, amelyben az MU jutott vezetéshez az 52. percben Bruno Fernandes góljával. Kilenc perccel később Diogo Dalot kiállítása után nehéz helyzetbe kerültek a manchesteriek, ráadásul a hazaiak szinte azonnal egyenlítettek. Ezek után az Arsenal óriási fölényben futballozott, a 72. percben büntetőhöz is jutott, de sem abból, sem a többi lehetőségéből nem talált újra kapuba a hosszabbítás végéig, így a 11-esek döntöttek, amelyben Kai Havertz hibája döntött a Manchester United javára.

FA Kupa, Kai Havertz, Manchester United, Arsenal
Kai Havertz (fehérben) kihagyott tizenegyese döntött a Manchester United javára az Arsenal elleni FA Kupa-meccsen 
Fotó: Glyn KIRK / AFP

A Manchester United kigúnyolta az Arsenal edzőjét az FA Kupa-továbbjutás után

Az Arsenal már a hét közben is elveszített egy kupameccset, akkor a londoniak odahaza kaptak ki 2-0-ra a Newcastle Unitedtól a Ligakupa-elődöntő első, hazai mérkőzésén. Mikel Arteta vezetőedző a találkozó után arról beszélt, hogy a Ligakupa-meccsen túlságosan szálltak a labdák, ezért ment fölé sok lövés a játékosaik részéről. A Manchester United ezt a kijelentést nem felejtette el, és az FA Kupa-győzelmet követően egy bejegyzést tett közzé a hivatalos közösségi oldalán Bruno Fernandes gólját megelőző pillanatról, amelyhez ezt írta az admin:

ez a labda sokáig száll".

A Manchester United adminja Havertz kihagyott büntetője után, egy másik posztban egy szót írt: "Igazság". Az angol sajtó szerint az MU-nál ezt a rendes játékidőben megítélt, a vendégek által vitatott (majd Martin Ödegaard által kihagyott) tizenegyes, illetve az azt követő lökdösődés miatt írták a Unitednél – videobíró híján ugyanis nem vizsgálták felül sem a szabálytalanságot, sem pedig a dulakodást.

A vasárnap esti sorsolás értelmében a Manchester United az FA Kupa következő, február elején megrendezésre kerülő fordulójában (a nyolcaddöntőbe jutásért) a szintén élvonalbeli Leicester City együttesét fogadja.

Kapcsolódó cikkek

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!