A Real Madrid a Spanyol Szuperkupa döntőjében hatalmas pofont kapott a Barcelonától, a katalán csapat 5-2-re nyert a szaúd-arábiai Dzsiddában rendezett döntőben. Carlo Ancelotti együttesére a Spanyol Kupa nyolcaddöntőjében könnyebb ellenfél várt, a La Ligában 12. helyen álló Celta Vigót fogadta hazai pályán.
A fölényben, de nem olyan meggyőzően játszó Real ellentmondásos szituáció után szerzett vezetést a 37. percben.
A vendégek svéd csatára, Williot Swedberg megcsinált két cselt, majd Andrij Lunyin minden bizonnyal elsodorta, de a bíró nem adott büntetőt, a kontratámadásból viszont Kylian Mbappé egy remek egyéni alakítás után szép gólt lőtt.
A Real góllal kezdte a második félidőt, Mbappé adott remek labdát Brahim Díaznak, aki Vinicíus Júniort ugratta ki, a brazil pedig higgadtan gurított a kapu közepébe.
Az 58. percben Vinícius újabb gólt szerezhetett volna, de Carl Starfelt a gólvonal elől vágta ki a labdát. A 77. percben a csereként beállt Arda Güler is gólt lőtt, bár ezt les miatt nem adták meg, majd a Celta a hajrában szépített, Eduardo Camavinga hibája után Jonathan Bamba lőtt Lunyin kapujába.
A 91. percben jött az újabb fordulat, Raul Asencio lökte fel a 16-oson belül Bambát, amiért 11-est kapott a Celta, a büntetőt pedig Marcos Alonso belőtte.
A vendégcsapat kétgólos hátrányból egyenlített, így jöhetett a kétszer 15 perces ráadás.
A hosszabbításban újra megrázta magát a Real, a 108. percben Güler passzolt Endrickhez, a brazil csatár gyönyörűen fordult kapura és 16 méterről a jobb alsóba bombázott.
A 112. percben végleg eldöntötte a továbbjutást a madridi gigász, Federico Valverde 25 méterről, dropból bődületesen nagy lövést zúdított a jobb felső sarokba.
A 119. percben újra betalált Endrick, a fiatal brazil támadó egy szöglet után sarokkal lőtte be az elé csorgó labdát a Celta kapujába. A Real Madrid kissé megnehezítette a saját dolgát, de végül a hosszabbításban csodás gólokat lőtt és 5-2-es sikerrel jutott be a legjobb nyolc közé a Spanyol Kupában.
A címvédő Athletic Bilbao számára a nyolcaddöntő jelentette a végállomást, a 24-szeres kupagyőztes baszk csapat odahaza kapott ki 3-2-re az Osasunától, amelyben a horvát Ante Budimir két gólt szerzett.