Vágólapra másolva!
A labdarúgó Német Kupa negyeddöntőjében az RB Leipzig hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Wolfsburgot, ezzel ott van a legjobb négy között.

Az RB Leipzig kezdőcsapatában a két magyar válogatott játékos közül ezúttal csak Willi Orbán lépett pályára, a kapuban Gulácsi Pétert a belga Maarten Vandevoordt helyettesítette. A Wolfsburg együttesében a kezdőben kapott lehetőséget Dárdai Pál legkisebb fia, Dárdai Bence, aki nemrég úgy döntött, hogy a magyar válogatottban szeretne játszani a jövőben.

A mérkőzés egyetlen gólját Benjamin Sesko szerezte, a szlovén csatár büntetőből volt eredményes a 69. percben. Orbán csapatkapitányként végigjátszotta a meccset, sőt, a mezőny legjobbja volt. A vendégeknél Dárdai a 81. percig volt a pályán, ekkor lecserélte edzője.

Willi Orbánék örülhettek a végén, a Lipcse elődöntőbe jutott a Német Kupában
Fotó: dpa Picture-Alliance via AFP (Photo by JAN WOITAS / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)

A címvédő Bayer Leverkusen, a VfB Stuttgart és a harmadosztályú Arminia Bielefeld már korábban a legjobb négy közé jutott. Az elődöntő mérkőzéseit április 1-jén és 2-án játsszák, a döntőre pedig május 24-én kerül sor a berlini Olimpiai Stadionban - számolt be róla az MTI.

Eredmény, negyeddöntő:

RB Leipzig-VfL Wolfsburg 1-0 (0-0)

Kapcsolódó cikkek

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!