Kady Borges 2024 nyarán mintegy kétmillió euróért érkezett a Ferencvároshoz, ahol összesen 27 mérkőzésen lépett pályára, ezeken 3 gólt szerzett és 7 gólpasszt adott. Az OTP Bank Liga idei kiírásában 13 találkozón játszott, a Paks és a Fehérvár ellen gólt szerzett, emellett pedig három gólpasszt is kiosztott.
Az Európa-liga főtábláján mind a nyolc összecsapáson szerepelt, a Dinamo Kijev ellen két gólpasszt jegyzett, míg a Malmö elleni győzelem során szépségdíjas gólt szerzett a Groupama Arénában, amit ráadásul az UEFA a forduló legszebb találatai közé is nevezett – írta a fradi.hu.
A Magyar Nemzet értesülései szerint a Fradi szurkolók egyik kedvence visszatér az azeri Qarabaghoz, ahol 2021 nyara és 2022 vége között játszott már korábban. A lap információ szerint a zöld-fehérek máris megtalálták Kady utódját a szintén brazil Júlio Romão személyében, aki már Budapesten tartózkodik.
Jelenleg zajlanak az orvosi vizsgálatok, így ha a Qarabag 26 éves játékosa ezeken megfelel, akkor alá is írhatja a szerződését. A 183 centi magas játékos az idei szezonban összesen 27 meccsen lépett pályára az azeri bajnokságban, a Bajnokok Ligája selejtezőjében és az Európa-liga alapszakaszában, és összesen három gólpasszt jegyzett. Romão piaci értékét 800 ezer euróra taksálja a Transfermarkt.
Sajtóhírek szerint Virgil Misidjan is távozik a Ferencvárostól. A holland twenteinside.nl beszámolója a 31 éves szélső a Twentéhez szerződhet, amit szintén alátámaszt, hogy múlt csütörtökön a helyszínen tekintette meg a holland egüttes Besiktas elleni Európa-liga mérkőzését. Misidjan nagy reményekkel érkezett a Fradihoz, de mindössze hét meccsen lépett pályára, így a több játéklehetőség miatt vágyik vissza a nevelőklubjához.