Az ismert sportújságíró David Ornstein beszámolója szerint Beckham így fogalmazott: „Gyűlölöm a gondolatát is annak, hogy bármelyik fiatal játékos, aki a Unitednél nevelkedett, elhagyja a klubot. Nem lenne szabad kizárólag pénzügyi okokból eladnunk labdarúgókat.”
A véleménye különösen aktuális annak fényében, hogy az elmúlt napokban olyan hírek jelentek meg, miszerint a Manchester United – a pénzügyi fenntarthatósági szabályok miatt – hajlandó lehet megválni saját nevelésű tehetségeitől.
Például Kobbie Mainoo-tól vagy Alejandro Garnachótól, annak ellenére, hogy nem kívánják őket feltétlenül értékesíteni.
Beckham nyilatkozata rávilágít arra az egyre erősebb ellentétre, amely a klub pénzügyi döntései és hagyományos értékei között feszül.
A Manchester United hosszú évtizedeken át a fiatalok beépítésére, az utánpótlás nevelésére építette identitását – éppen úgy, ahogyan annak idején Beckham, Ryan Giggs, Paul Scholes vagy a Neville fivérek példája is mutatja.
Az elmúlt években több saját nevelésű tehetségtől is megvált a Manchester United – sokszor azért, mert rövid távú pénzügyi vagy sportszakmai döntések felülírták a hosszú távú építkezést.
Például James Garner, aki az akadémián nevelkedett, majd a Nottingham Foresthez került, vagy Angel Gomes, akit sokáig a klub egyik legnagyobb ígéretének tartottak, mégis távozott, és azóta a Lille meghatározó játékosa lett.
De hasonló példa lehet Tahith Chong vagy Anthony Elanga esete is. Mindketten olyan játékosok, akik hosszú éveket töltöttek a klubnál, mégsem kaptak türelmet a felnőtt csapatnál.
A Manchester United jelenleg 16. a 20 csapatos Premier League-ben, igaz, bejutott az Európa-liga döntőjébe, ahol a Tottenham lesz az ellenfele.
David Beckham jelenleg az Egyesült Államokban, Miamiban él, ahol az Inter Miami labdarúgóklub társtulajdonosa és elnöke.