A 62 éves Bernd Storck, aki korábban a magyar válogatott szövetségi kapitányaként is dolgozott, a szezon hajrájában vette át a Cercle irányítását, miután a Kortrijk éléről távozott – a klub akkor már biztos kieső volt. Bruges-ben viszont gyorsan rendet tett: csapatával fölényes, 8-2-es összesítéssel nyerték meg az osztályozót, így automatikusan meghosszabbították a tréner szerződését.
A magyar szurkolók számára külön érdekesség, hogy a rájátszást követően a szintén újratervezés előtt álló Kisvárda is tárgyalásokat folytatott Storckkal, ám a belgiumi hosszabbítás végül okafogyottá tette a szabolcsi kapcsolatot.
Ehhez képest döbbenetes, hogy a klub alig pár hét elteltével kihátrált a megállapodásból, és nemcsak Storckot, hanem asszisztensét, Czuczi Mátyást is menesztette. A háttérben vélhetően a klub jövőjéről alkotott eltérő víziók állnak, de az időzítés – a bentmaradás biztosítása és a hosszabbítás után nem sokkal – sokakban visszatetszést keltett. Nem túlzás azt mondani: Storckot „bedobták a mélyvízbe”, majd mikor kihúzta a csapatot a bajból, egyszerűen félresöpörték.
A zöld-feketék közben már az utódot is bejelentették: a 40 éves német-török szakember, Onur Cinel veszi át a szakmai munkát. Cinel a Red Bull Salzburg stábjában dolgozott, korábban vezetőedzőként az osztrák másodosztályú Lieferingnél, illetve utánpótlásedzőként a Schalke 04-nél szerzett tapasztalatot. A klub energikus, fiatalos és modern futballt remél az új edzőtől, aki saját bevallása szerint azonnal azonosult a Cercle filozófiájával.