Vágólapra másolva!
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen az Origo.hu
Egybehangzó angol sajtóértesülések szerint a dán Thomas Frank veszi át a Tottenham Hotspur irányítását a héten kirúgott Ange Postecogloutól. Puskás Ferenc egykori tanítványa az idei szezonban megnyerte az Európa-ligát a Spursszel, ezzel az észak-londoni klub 17 év után nyert ismét trófeát, azonban a katasztrofális bajnoki szereplés miatt távoznia kellett az ausztrál szakembernek.

Ange Postecoglou vezetésével a Spurs idén megnyerte az Európa-ligát, így 17 év után tudott ismét trófeát nyerni, az európai kupaporondon pedig 41 év után tudott ismét diadalmaskodni. Puskás Ferenc egykori tanítványa azonban nem folytathatta az Észak-Londonban megkezdett munkát, miután csapata az idei szezonban csak a 17. helyen végzett a Premier League-ben, ami vállalhatatlan teljesítmény.

Puskás, Tottenham, Ange Postecoglou
Puskás egykori tanítványa történelmet írt a Tottenham edzőjeként
Fotó: Giuseppe Maffia/NurPhoto via AFP

Márciusban még azt pletykálták, hogy a Kerkez Milost foglalkoztató Bournemouth edzője, Andoni Iraola ülhet le a Spurs kispadjára, azonban a baszk edző minden bizonnyal marad a csapatánál, így az észak-londoni klubnak új edzőt kellett keresni. Egy héttel Postecoglou kirúgása után meg is találták a tökéletes jelöltet a dán Thomas Frank személyében. 

Dán edző váltja Puskás egykori tanítványát

Fabrizio Romano, az átigazolási hírekben rendre jól értesült olasz újságíró a hivatalos X-oldalán tudatta, hogy a dán szakember lesz a Tottenham új edzője, mellé pedig segédedzőként csatlakozik az a Justin Cochrane is, aki Frank segítője volt három éven át a Brentford együttesénél.

Romano hangsúlyozza, hogy a Tottenham 10 millió fontot fizet a Brentfordnak a dán edzőért és az angol segédjéért. A The Athletic azt írja, hogy a Spurs már korábban megegyezett Thomas Frankkal, csak azért jött létre a kelleténél lassabban az üzlet, mert a Brentford mindenképpen szerette volna megtartani Justin Cochrane-t. A 43 éves szakember egyébként idén februárban csatlakozott Thomas Tuchel edzője stábjához az angol válogatottnál, a Tottenhamnél pedig rábólintottak, hogy megtarthatja a pozícióját a nemzeti csapatnál. 

File photo: Brentford coach Thomas Frank visits the national team camp in Helsingoer, Sunday, June 12, 2022. (Photo by THOMAS SJOERUP / Ritzau Scanpix via AFP)
Thomas Frank lesz a Spurs új edzője
Fotó: Thomas Sjoerup/Ritzau Scanpix via AFP

Az 51 éves Thomas Frank még 2016-ban, a dán Bröndby csapatától került a Brentfordhoz, amelynél elképesztő munkát végzett. Két éven át segédedző volt, majd 2018 októberében megkapta a másodosztályban szereplő csapat irányítását, melyet 2021-ben feljuttatott a Premier League-be. A londoni csapat azóta is a legmagasabb osztályban futballozik, az elmúlt négy évben egyszer sem voltak kiesési gondjai, miközben a Brentford az egyik legalacsonyabb bérkerettel dolgozik a Premier League-ben. A dán edző neve az elmúlt években felmerült már a Manchester Unitednál, a Chelsea-nél, tavaly pedig arra is volt esélye, hogy ő legyen Jürgen Klopp utódja a Liverpoolnál, de végül a Mersey-parti klubnál Arne Slot mellett döntöttek. 

 

  • kapcsolódó cikkek:
Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!