Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen az Origo.huAustin adott otthont az MLS és a mexikói bajnokság legjobb játékosai közötti All Star-mérkőzésnek, amelyet 3-1-re nyert meg az észak-amerikai liga csapata. A két élvonal legtöbb sztárja jelen volt az eseményen, ám hiányzók is akadtak: a Mexikóban futballozó James Rodríguez mellett Lionel Messi és Jordi Alba sem játszott. Az Inter Miami két játékosa azonban a kolumbiai focistával szemben ezért büntetésre számíthat, méghozzá az MLS saját szabályai miatt.

Fotó: Getty Images North America via AFP/Jeff Dean
Lionel Messi és Jordi Alba Ibrahimovic útját követte
Az Inter Miami bő egy hónapban négy klubvilágbajnoki és öt MLS-meccset játszott, és a 38 éves Messi mind a kilenc találkozón végig a pályán volt. Ennek ellenére az argentin világbajnok a szintén ex-barcelonai Jordi Albával együtt minden bizonnyal egymeccses eltiltással szembesül, ugyanis az MLS szabályai szerint, ha valaki önként mondja vissza az All Star-mérkőzést, az ilyen büntetést kap.
Márpedig Messi és Alba így tett: az információk szerint a pihenés érdekében léptek vissza a gálától, így pedig – megfelelő indok hiányában – alighanem ki kell hagyniuk csapatuk akár következő, hétvégi, Cincinnati elleni találkozóját.
2018-ban ugyanezt a büntetést kapta Zlatan Ibrahimovic, aki akkor az LA Galaxy focistájaként nem akart pályára lépni az All Star-gálán.
Az Inter Miami a keleti főcsoport ötödik helyén áll, többek között az éllovas Cincinnati és a Gazdag Dánielt is foglalkoztató Columbus Crew mögött.


