Vágólapra másolva!
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen az Origo.hu
Nem csitul a botrány a West Ham United és az Arsenal bajnokija után. A Premier League hétvégi meccsén a hazai csapatot a hosszabbításban megfosztották egy góltól, a londoni klubnál pedig nem hajlandóak beletörődni az igazságtalanságba.

A két londoni csapat mérkőzése feszült végjátékot hozott a Premier League 36. fordulójában. A bajnoki címre hajtó Arsenal 1-0-ra le tudta győzni a kiesés elől menekülő West Hamet, amely hiába egyenlített volna a 95. percben, hosszas VAR-vizsgálat után Chris Kavanagh játékvezető érvénytelenítette Callum Wilson találatát.

West Ham players wait for the result of a VAR review, during the English Premier League football match between West Ham United and Arsenal at the London Stadium, in east London on May 10, 2026. (Photo by Adrian Dennis / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
Botrány a Premier League-ben: a West Ham gólját nem adták meg az Arsenal ellen
Fotó: ADRIAN DENNIS / AFP

Fokozódik a botrány a Premier League-ben

A szöglet után szerzett West Ham-gólt Chris Kavanagh játékvezető több mint négy percig elemezte a pálya széli monitoron, miután a VAR-szobából Darren England vizsgálatot javasolt. A döntés végül az lett, hogy Pablo Felipe szabálytalankodott David Rayával szemben a beadás pillanatában, ezért a bíró nem adta meg a találatot. Az Arsenal edzője, Mikel Arteta érthetően pozitívan fogadta az ítéletet, amely a szakértőket alaposan megosztotta: akadt, akit felháborított az eset, mások szerint jogos döntés született.

A West Hamnél csalódottak és mérgesek a történtek miatt, a klub hivatalos panaszt készül benyújtani a játékvezetői testülethez, 

mert szerintük a döntés súlyosan befolyásolhatja a kiesés elleni harcot és a bajnoki cím sorsát is.

Óriási a felháborodás a West Hamnél

A West Ham vezetői szerint a hosszabbításban meghozott ítélet nem a következetességet sugallja, hiszen hasonló testi kontaktok rendszeresen büntetlenül maradnak a Premier League-ben. A West Hamnél nemcsak panaszt nyújtanak be a játékvezetői testülethez, hanem a bíró és a VAR közötti hangfelvételt is szeretnék megkapni, hogy pontosan megértsék, hogyan született meg a vitatott ítélet.

A mérkőzés után a West Ham csapatkapitánya, Jarrod Bowen is élesen bírálta a rendszert. 

Megítélése szerint, ha egy szituációt percekig elemeznek, mindig találnak valamilyen apró szabálytalanságot. Bowen hangsúlyozta, hogy a szögleteknél természetes a fizikai kontakt, és szerinte a szurkolók sem ezért szeretik az angol futballt.

  • Kapcsolódó cikkek

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!