A 2025-ös NFL Super Bowl félidei műsorának, azaz a Halftime Show-nak ezúttal Kendrick Lamar volt a főszereplője, és az amerikai rapper rendesen meg is csinálta, amiért megfizették. A 22-szeres Grammy-díjas rapper a vártnál talán még többet is nyújtott: a pálya teljes hosszában elnyúló hatalmas színpadon ugyanis 400 táncos szolgált eleven díszletként. És a táncosok között ott volt minden idők legsikeresebb női teniszezője, a 23-szoros egyéni Grand Slam-győztes, Serena Williams is.
Az már kevésbé volt vicces, hogy Kendrick közel 100 millió tévénéző füle hallatára adott újabb lendületet a kanadai kollégájával, Drake-kel vívott verbális háborújának. A Not Like Us című dalba ugyanis sikerült belecsempésznie egy elég durva üzenetet, miszerint pedofilnak nevezte Drake-et, akiről tavaly valóban szárnyra kapott egy pletyka, hogy fiatalkorú lányokkal létesít rendszeresen szexuális kapcsolatot.
És ezzel korántsem volt még vége a show-nak, ugyanis - mint az később kiderült - Kendrick egyik táncosa egy összevarrt szudáni és palesztin zászlóval kezdett el rohangálni a pályán, miközben még tartott a műsor.
A férfit gyorsan leteperték a biztonságiak, az NFL és a Halftime Show-t szervező Roc Nation pedig sietett leszögezni, hogy magánakcióról van szó, és a stábból senkinek nem volt tudomása arról, hogy mire készül a táncos. Aki egyébként, ahogy az várható is volt, egyetlen pillanatra sem került adásba a tévés rendezők éberségének köszönhetően.