A ligaelső (56-10) Cleveland 133-124-re nyert Memphisben, amivel megszerezte sorozatban 16. győzelmét, ezzel pedig megdöntötte az idei szezonban már kétszer is beállított franchise-rekordját. A Cavs emellett ugyancsak franchise-rekordot döntött a sorozatban aratott idegenbeli győzelmek számát tekintve: Julius Garlandék 11 meccse nem találtak legyőzőre távol Ohiótól. Hasonlóan hosszú szériája legutóbb a Los Angeles Lakersnek volt, náluk végül 14 győzelemnél állt meg a számláló.
A pénteki játéknap rangadóján a Los Angeles Lakers Luka Doncic és LeBron James nélkül is remekül helyt állt Denverben, nem kis részben a 37 pontot, 13 asszisztot és 8 lepattanót jegyző Austin Reavesnek köszönhetően. A hátvéd Kobe Bryant után a második Lakers-játékos lett, aki egy félidő alatt elérte a 20 pontot és a 10 asszisztot.
A Nikola Jokics (28 pont) vezette Nuggets végül öt ponttal, 131-126-ra tudott győzni.
A játéknap legeredményesebb kosarasa az Orlando Magic sztárja, Paolo Banchero volt, aki azonban hiába dobott 43 pontot, a floridaiak 118-111-re kikapt a Timberwolwes otthonában.
A liga vizsgálatot indított március 7-i Oklahoma City Thunder-Portland Trailblazers mérkőzése miatt. A górcső alatt a nyugati első OKC van, ugyanis a bajnokesélyes csapat úgy állt ki és nyert tükörsimán 107-89-re a liga egyik leggyengébb csapata ellen, hogy a teljes kezdő ötösét – Shai Gilgeous-Alexander, Jalen Williams, Chet Holmgren, Luguentz Dort és Isaiah Hartenstein – pihentette ilyen-olyan indokkal, többnyire sérülésre hivatkozva.
Az NBA nagyon szigorúan veszi az ilyen eseteket, a Utah Jazz legutóbb például 100 ezer dollárt fizetett, pedig ők csak a finn centert, Lauri Markkanent nem játszatták néhány meccsen, valamint vizsgálat folyik a Philadelphia 76ers ellen is, ahol Paul George és Tyrese Maxey makacs sérülése lett gyanús. A liga ilyenkor nem az eredmény befolyásolása miatt lépe fel, hanem marketing szempontok vezetik őket: a sztárok hiánya nézettségcsökkenést és bevételkiesést okozhat ugyanis a csapatoknak és az NBA-nek is.