A házigazda spanyol férfitenisz-válogatott  nyerte a Davis-kupa döntőjét Sevillában, miután Rafael Nadal nagy csatában győzött vasárnap délután Juan Martin del Potro ellen, s ezzel a vendéglátók 3-1-es, behozhatatlan előnyhöz jutottak Argentínával szemben.

Del Potro nagyon simán nyerta az első szettet, de Nadal fordítani tudott. Az argentin a negyedik játszmában az egyenlítésért adogathatott, ám a lehetőséget nem tudta kihasználni.

Nadal viszont 6:5-ös vezetésénél már a meccsért szerválhatott, de ő sem tudott élni ezzel, így végül a döntés a rövidítésre maradt, amelyben a spanyol salakkirály pontot sem engedett ellenfelének. A spanyolok 2000, 2004, 2008 és 2009 után ötödször hódították el a trófeát.

Davis-kupa-döntő:
Spanyolország - Argentína 3-1 - a spanyolok nyerték az összecsapást
Rafael Nadal - Juan Martin del Potro 1:6, 6:4, 6:1, 7:6 (7-0)

szombaton:
Feliciano Lopez, Fernando Verdasco - David Nalbandian, Eduardo Schwank 4:6, 2:6, 3:6