Nem tudta kipihenni magát a csütörtökön maratoni ötszettes mérkőzésen diadalmaskodó cseh Lukas Rosol, aki Rafael Nadal legyőzését követően három játszmában kikapott a német Philipp Kohlschreibertől az angol nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójában. A négyszeres bajnok Serena Williams döntő szett 9:7-re nyerve verekedte magát a negyeddöntőbe.

Ellopták Wimbledon galambűző sólymát

A német Philipp Kohlschreibertől három szettben 6:2, 6:3, 7:6-os vereséget szenvedett a Rafael Nadal legyőzésével a torna eddigi legnagyobb meglepetését arató 26 éves cseh Lukas Rosol a wimbledoni teniszbajnokság harmadik fordulójában. Az amerikai Andy Roddick négy játszmában vereséget szenvedett a spanyol David Ferrertől.

A nőknél a négyszeres bajnok Serena Williams három játszmában, nagy küzdelemben győzött és ezzel nyolcaddöntős, míg Sara Errani, aki döntős volt az idei Roland Garroson szombaton simán kikapott.

A címvédő cseh Petra Kvitova biztosan verte az amerikai Varvara Lepchenkót.

Paszek (osztrák) - Wickmayer (belga) 2:6, 7:6 (7-4), 7:5
Vinci (olasz, 21.) - Lucic (horvát) 7:6 (7-4), 7:6 (7-3)

férfiak:
Baker (amerikai) - Paire (francia) 6:4, 4:6, 6:1, 6:3
Kohlschreiber (német, 27.) - Rosol (cseh) 6:2, 6:3, 7:6 (8-6)
Tsonga (francia, 5.) - Lacko (szlovák) 6:4, 6:3, 6:3
Ferrer (spanyol, 7.) - Roddick (amerikai, 30.) 2:6, 7:6 (10-8), 6:4, 6:3
Del Potro (argentin, 9.) - Nisikori (japán, 19.) 6:3, 7:6 (7-3), 6:1
Fish (amerikai, 10.) - Goffin (belga) 6:3, 7:6 (8-6), 7:6 (8-6)
Cilic (horvát, 16.) - Querrey (amerikai) 7:6 (8-6), 6:4, 6:7 (2-7), 6:7 (3-7), 17:15