Győrben - a délutáni és koraesti versenyek után - a csütörtök esti színpompás megnyitó ünnepséggel hivatalosan is megkezdődött a triatlon Európa-bajnokság.

A selejtezőben indult nyolc magyar közül négyen jutottak be a szombati férfi verseny döntőjébe. Ágoston Szabolcs, Kuttor Csaba és Varga Szabolcs futamában egyformán az első 20 között végzett, míg Hóbor Péter időeredményével jutott tovább. A két csoport első 20-20 helyezettje, valamint a további 10 legjobb idővel rendelkező került a fináléba. A kvalifikációt sprint távon (750 m úszás, 20 km kerékpározás, 5 km futás) rendezték.

Az máris biztos, hogy nagyon színvonalas mezőny gyűlt össze a győri versenyre: a férfiaknál rajthoz áll a címvédő cseh Filip Ospaly, a többszörös Világkupa-győztes brit Paul Amey, a kétszeres Eb-bronzérmes holland Eric van der Linden. A magyarok közül Kuttor Csabától várja a szakvezetés a legjobb eredményt.

A felnőtt nők pénteken 17.45-kor rajtoló mezőnye is nagyon erős: ott lesz az indulók között az olimpiai bajnok svájci Brigitte McMahon, a címvédő brit Michelle Dillon, valamint több volt Európa-bajnok, például a belga Kathleen Smet, a német Anja Dittmer. Molnár Erika pontszerző lehet a vendéglátók képviseletében.

Csütörtökön a selejtezők mellett a juniorok versenyére került sor, s az Eb első aranyérmét a belga Peter Croes nyerte. A legjobb magyar, Nógrádi Tamás a 13. lett. Az úszás és a kerékpározás után egyformán az orosz Ivan Vasziljev vezetett, ám a harmadik számra, a futásra elfáradt és végül heten is megelőzték.

...40. Pocsai Balázs 1:06:08
Benőcs Zoltán és Esküdt Roland feladta a versenyt.

A nőknél a holland Wendy De Boer nyert. Az öt magyar induló közül Koch Renáta nyújtotta legjobb teljesítményt, hetedik lett.