Az esélyesek sikerével végződött a negyedik futam a vitorlás Amerika-kupa selejtezőjében, az aucklandi Louis Vuitton-kupán.

A legizgalmasabb versenyt az eddig nyeretlen francia Le Defi és a brit GBR Challenge párharca hozta: a szoros csatában végül a szigetországi hajó győzött 13 mp-es előnnyel.

Eredmények, 4. forduló:
Victory (svéd)-Mascalzone Latino (olasz) 35 mp előny
Alinghi (svájci)-Prada (olasz) 1:32 perc előny
GBR Challenge (brit)-Le Defi (francia) 13 mp előny
Oracle BMW Racing (amerikai)-Team Dennis Conner (amerikai) 1:58 perc előny

Vitorlázás - Louis Vuitton-kupa: elmaradt a futam/sport/x-mag/20021002vitorlazas.htmlVitorlázás - Louis Vuitton-kupa: három amerikai, egy európai/sport/x-mag/20021001louis.htmlAmerika-kupa: 60 ezren a megnyitón/sport/x-mag/20020930amerika1.htmlAmerika-kupa: félmilliárd eurós költségvetés/sport/x-mag/20020930amerika.htmlAmerika-kupa: megalapozatlan kémkedési vád/sport/x-mag/20020925amerika.html

Az állás: 1. Oracle BMW Racing 3 pont/3 futam, Alinghi 3/4, Victory 3/4, 4. One World (amerikai) 2/3, Team Dennis Conner (USA) 2/4, 6. GBR Challenge 1/3, Prada 1/4, 8. Le Defi 0/4, Mascalzone Latino (Ita) 0/4

A One Worldtől kémkedés miatt egy pontot levontak.

A kilenc kihívó közül mindenki kétszer méri össze tudását a másikkal az első körben. November 1-jén az utolsó búcsúzik, a többiek két ágon folytatják a küzdelmet. A Louis Vuitton-kupa fináléját januárban rendezik, a győztesre az öt győzelemig tartó februári döntőben a címvédő Team New Zealand vár.