A kedvezőtlen időjárás miatt elhalasztották az elődöntő első párharcait az aucklandi vitorlás Louis Vuitton-kupa szervezői.

A címvédő olasz Prada és az amerikai OneWorld, valamint a svájci Alinghi és az ugyancsak amerikai Oracle azért nem tudott megmérkőzni egymással, mert a Hauraki-öbölben túlságosan erős volt a szél.

Forrás: --
OneWorld

Louis Vuitton-kupa: ismét győzött a OneWorld és a Prada/sport/x-mag/20021127louis.htmlLouis Vuitton-kupa: újra célkeresztben a OneWorld/sport/x-mag/20021125louis.html

A Prada-OneWorld összecsapás nyertesére egyébként még egy megméretés vár az Alinghi-Oracle elődöntő vesztese ellen. A döntőt januárban rendezik. Az első helyezett - az Amerika-kupáért - az öt sikerig tartó februári fináléban a címvédő Team New Zealanddal találkozik.