Előbb azonban egy különdíj: az év legjobban védekező játékosa Ben Wallace, a detroit Pistons 28 éves, 206 centis, 107 kilós center-bedobója lett. Wallace átlaga 13 lepattanó, 3,48 blokk (mindkettő a legjobb a mezőnyben), 53,1-es dobószázalék, és csak 7,6 pont volt. Ő a negyedik Kareem Abdul-Jabbar, Bill Walton és Hakeem Olajuwon után, aki ugyanabban a szezonban a lepattanózók és a dobásblokkolók között is az első helyen végzett.

East Rutherfordban Jason Kidden kívül szinte senki sem csinált semmit a Nets csapatából, s mivel a másik oldalon Jermaine O'Neal remekelt az első három negyedben, Reggie Miller a hajrában pedig bevert három duplát, a vendégek bekasszírozták a három nyerésig tartó első forduló első meglepetését. Ron Artest, a chicagóból idény közben szerződtetett védőspecialista pedig két perc alatt ellopott hátom labdájával éppen a legfontosabb pillanatokban sietett csapata segítségére.

Az Arco Arenában 7,1 másodperccel a vége előtt Chris Webber büntetőt hibázott, s ez majdnem megbosszulta magát. Az ellenfél ugyanis egy triplával kiharcolhatta volna a hosszabbítást, ám Scott Padgett és John Stockton is elhibázta a dobást, így az alapszakasz bajnoka megúszta egy szoros győzelemmel a messze várakozás felett teljesítő Utah ellen.

Tim Duncan élete második tripla-dupláját vágta ki a Seattle ellen, s történt még más érdekesség is a meccsen. A Sonics úgy kapott ki 21 ponttal, hogy 50,7 százalékkal dobott mezőnyből (igaz, a Spurs 58,9-cel), s félidőben még döntetlen volt az állás. Igaz, a harmadik negyed végén már 90-65. Tony Parker, a Spurs 19 éves francia irányítója is 21 pontot dobott, ami nem rossz egy tinédzsertől.

A Charlotte egyetlen ponttal megverte az Orlandót, pedig legjobbját, Jamal Mashburnt tíz percnyi játék után kórházba kellett szállítani. Mashburn egy időkérésnél egyszer csak a gyomrához kapott, belehányt egy szemetes vödörbe, majd összeesett. Súlyos influenzája van. Távollétében Baron Davis hozta a meccset.

Eredmények:
New Jersey Nets - Indiana Pacers 83-89
Legjobb dobók:
Kidd 26 (8 lepattanó, 9 assziszt), Martin 15 (13 lepattanó), Van Horn 10, illetve J. O'Neal 30 (11 lepattanó, 2 blokk), B. Miller 18 (12 lepattanó), R. Miller 17, Artest 12 (6 lepattanó, 4-4 assziszt és labdaszerzés)

Sacramento Kings - Utah Jazz 89-86
Ld.:
Webber 24 (12 lepattanó, 7 assziszt), Bibby 20, Christie 17, Stojakovic 15, ill. Malone 25 (9 lepattanó), Marshall 11 (10 lepattanó), Stockton 10 (4 lepattanó, 12 assziszt, 3 labdaszerzés)

San Antonio Spurs - Seattle SuperSonics 110-89
Ld.:
Duncan 21 (10 lepattanó, 11 assziszt, 5 blokk), Parker 21, S. Smith 17, M. Rose és Daniels 13-13, Ferry 11, ill. Baker 22, Payton 19, Lewis 13

Charlotte Hornets - Orlando Magic 80-79
Ld.:
B. Davis 28 (7-7 lepattanó és assziszt, 3 labdaszerzés), P. J. Brown 14 (15 lepattanó), Nailon 10), ill. McGrady 20, Arstrong 16, m. Williams 14