A történelem mindenesetre nincs a Sixers és a 'Blazers pártján: amióta világ a világ, mindössze hat esetben sikerült egy csapatnak 0-2-ről megnyernie egy három győzelemig tartó sorozatot az NBA playoffjában, s 1994 óta csupán egyetlen csapatnak sikerült ez a bravúr: tavaly a Dallasnak a Utah ellen.

A Lakers utolsó 19 playoff-meccse közül tizennyolcadszor győzött, s ahogy Shaq fogalmazott: "Nincs kedvünk sokat vacakolni a Blazersszel ott fent Oregonban, mert otthonában nagyon jó, lelkes csapat. Vasárnap be akarjuk fejezni a sorozatot."

Öt perccel a befejezés előtt 96-76-ra vezetett már a Lakers, amikor kicsit korán dőltek hátra Kobeék: egy 16-2-es rohammal szorossá tette a hajrát a vendégcsapat, de már nem maradt idő az egyenlítésre. Jackson edzői mérlege a playoffban 143-50, ami messze a legjobb százalékarány az NBA edzői között. A Lakersszel 32-9, a Bullsszal 111-41 - egészen káprázatos. No és persze ne feledkezzünk meg a nyolc bajnoki aranygyűrűről sem...

Kobe Bryant most is rosszul célzott, akárcsak az első meccsen: 15/49 az összesített mérlege mezőnyből, ami durván 30 százalék...

A Celtics még veretlen a playoffban a Fleet Centerben. A makulátlan mérleget ismét csak Paul Pierce-nek köszönhetően őrizte meg a bostoni zöld-fehér gárda, akinek triplájával átvette a vezetést a csapat 96 másodperccel a befejezés előtt. Előzőleg sorozatban tíz dobást rontott Pierce, ám nem lankadt, nem vesztette el az önbizalmát, s neki lett igaza. Pierce egyébként igazi "hajráember", ő dobta a legtöbb pontot ebben a szezonban a negyedik negyedben, 552-t.

Allen Iverson, aki az alapszakasz utolsó 14 meccsét kéztörése miatt kénytelen volt kihagyni, 29 pontot dobott, de csak 11/30-as mezőnyszázalékkal. "Soha az életben nem gondoltam volna, hogy két vereséggel kell hazautaznunk Phillybe" - ismerte be őszintén a tavalyi és idei gólkirály. "Sebaj, a First Union Centerben majd javítunk!" Iverson egyébként éppen Bostonban törte el a bal kezét, március 22-én, azaz alig több, mint egy hónappal ezelőtt. Most pedig megfázással bajlódik, ezért nem is tudott edzeni szerdán.

Eredmények:
Los Angeles Lakers - Portland Trailblazers 103-96
Legjobb dobók:
S. O'Neal 31 (14 lepattanó), K. Bryant 19, Fisher 18, Fox 13, illetve R. Wallace 31 (11 lepattanó), Pippen 20, Wells és D. Anderson 10-10

Boston Celtics - Philadelphia 76ers 93-85
Ld.:
Pierce 25 (10 lepattanó), Walker 24 (10 lepattanó), Battie és K. Anderson 12-12, E. Williams és McCarty 10-10, ill. Iverson 29, McKie 16, Coleman 13 (13 lepattanó), Mutombo 10 (11 lepattanó)

A 23 éves Jermaine O'Neal, az Indiana Pacers kosarasa lett a szezon legtöbbet fejlődött játékosa. O'Neal mind a pontátlagot (19,0), mind a lepattanókat (10,5), gólpasszokat (1,6), szerzett labdákat (0,63) és játszott perceket (37,6) tekintve karriercsúcsot ért el hatodik NBA-szezonjában.

A 211 centis, 105 kilós magasbedobó a lehetséges 126 szavazatból 52-t kapott, s magabiztosan előzte meg Ben Wallace-t (Detroit Pistons), az év legjobban védekező játékosát.