Fotó: EPA
Fotó: EPA
Jason Kidd a "szokásos" tripla-duplával vezette történelmi sikerre a New Jerseyt

A vendégek győzelmére Keith Van Horn tette rá a pecsétet, amikor 50 másodperccel a befejezés előtt, 91-88-as Nets-vezetésnél Kerry Kittles álompasszából gyönyörű triplát dobott, amivel 94-88 lett az állás. A Celtics vereségének legfőbb oka a két szupersztár, Paul Pierce és Antoine Walker gyenge játéka volt: ketten együtt 36 dobásukból 24-et elhibáztak, azaz csupán 33 százalékkal céloztak mezőnyből. Pierce az alapszakasz négy Celtics-Nets meccsén 37 pontos átlagot produkált, most viszont, a főcsoportdöntőben meccsenként mindössze 23,7 pontra futotta erejéből...

A meccset 14-3-mal kezdte a Nets, utána viszont sorra bejöttek a hazaiak dobásai, és 28-21-es vezetéssel zárták a negyedet.

Félidőben mégis a Boston vezetett 54-44 arányban, ám a harmadik negyedet már 70-69-es Nets-vezetéssel fejezték be a csapatok. Az utolsó játékrészt 12-3-as rohammal kezdte a vendégcsapat, s ezzel el is dőlt a küzdelem.

A STAPLES Centerben az életben maradásért küzdött a Lakers a Kings ellen, s bebizonyította: ha sarokba szorítják, életveszélyes a csapat. Igaz, a 106-102-es győzelemhez az is kellett, hogy a bírók végre megadják Shaquille O'Nealnek azt, ami jár neki, de amit eddig megtagadtak tőle: a helyes ítéleteket. Ezúttal befújták az ellene elkövetett faultokat - sőt, még azokat is, amit nem követtek el...

Emiatt az ellenfél két óriása kipontozódott: Scott Pollard 11 perc 34, Vlade Divac 2 perc 56 másodperccel a vége előtt.

Az utolsó 6 perc 21 másodpercben 18 büntetőt értékesített a Lakers! Kobe Bryant mind a 11 kísérletével célba talált a vonalról, és Shaq' is 17-ből 13 volt eredményes.