Pályafutása első mesterhármasát érte el Eric Belanger, a Los Angeles Kings csatára, aki három találattal vette ki részét a St. Louis Blues elleni 6-2-es diadalból. "Ez nagy munka volt mindenki részéről: kapusunk jól védett, lőttünk három gólt emberelőnyből, s keményen játszottunk" - nyilatkozta boldogan a mérkőzés hőse. "A Kings valóban jobb volt, rengeteg góllövő játékossal rendelkeznek. De ez még nem jelenti azt, hogy három gólt kellett volna kapnunk emberelőnyből. Tény, Chris Pronger nagyon hiányzik az emberhátrányos helyzetek védekezésénél, nem hittük volna a szezon kezdetén, hogy ennyit kell nélkülöznünk" - mondta Al MacInnis, a Blues védője célozva arra, hogy csapattársa, Pronger szeptember elseje óta nem állhat a csapat rendelkezésére, de talán januárban már felépül csuklóműtétjéből.

Szomorúan kezdődött, s szomorúan is fejeződött be az Edmonton Oilers minnesotai vendégjátéka. A találkozót egyperces gyászszünet előzte meg az Oilers alapítójának, Bill Hunternek az emlékére, aki hétfőn, 82 éves korában halt meg. Az Edmonton eddig a találkozóig még soha sem kapott ki a Wildtól az NHL-ben, utoljára még 19991 májusában fordult elő, hogy a Minnesota nyerni tudott - igaz, akkor még a Campbell Conference-ben. A találkozó a régi sikerek fényében kezdődött: York két góljával megléptek az Olajosok, ráadásul a Wild játékosa, Rickard Wallin az első harmadban kezét törte. A harmadik felvonásban még mindig 3-1-re a vendégek vezettek, ekkor azonban Gaborik előbb egyenlített, majd Park kiharcolta a hosszabbítást, hogy annak is az ötödik percében megszerezze a Minnesota történelmi sikerét.

Nem várt a hosszabbításra Kyle Calder, a Chicago Blackhawks játékosa, aki a régi igazságot ezúttal a pályán bizonyította: akkor kell vezetést szerezni, amikor az ellenfélnek már nincs ideje egyenlíteni. A Vancouver Canucks elleni összecsapás egy másodperccel a találkozó végéig döntetlenre állt, ekkor érkezett Calder, s kihasználva az emberelőnyt, győzelmet ajándékozott csapatának.

Eredmények:
New York Islanders - Detroit Red Wings 2-2 (2-0, 0-1, 0-1, 0-0) - hosszabbítás után
Nassau Veterans Memorial Coliseum, 14 884 néző
gól: Martinek (0:54), Blake (16:48), illetve Larionov (30:50), Robitaille (46:56)

Philadelphia Flyers - Dallas Stars 2-2 (0-2, 0-0, 2-0, 0-0) - hosszabbítás után
First Union Center, 19 112 néző
gól: Primeau (51:10), Recchi (52:09), illetve Modano (0:29), Jason Arnott (10:59)

Montreal Canadiens - San Jose Sharks 1-3 (0-1, 0-1, 1-1)
Bell Centre, 18 568 néző
gól: Gilmour (45:52), illetve Rathje (0:28), Marleau (34:47), Selänne (53:44)

Minnesota Wild - Edmonton Oilers 4-3 (0-2, 1-0, 2-1, 1-0)- hosszabbítás után
Xcel Energy Center, 17 201 néző
gól: Wanvig (28:37), Gaborik (48:31), Park 2 (52:40, 64:43), illetve York 2 (4:23, 19:17), Comrie (43:37)

Nashville Predators - Calgary Flames 0-3 (0-1, 0-2, 0-0)
Gaylord Entertainment Center, 10 216 néző
gól: Begin (1:40), Gelinas (25:14), Conroy (25:59)

Chicago Blackhawks - Vancouver Canucks 3-2 (0-1, 2-0, 1-1)
United Center, 12 387 néző
gól: Bell (22:24), Berjozin (24:11), Calder (59:59), illetve Cooke (14:28), Bertuzzi (54:09)

Phoenix Coyotes - Pittsbrugh Penguins 5-2 (2-2, 0-0, 3-0)
America West Arena, 13 174 néző
gól: Amonte (4:51), Radivojevic (13:34), M. Johnson (53:48), Abid 2 (40:52, 57:52), illetve Nieminen (10:00), Pushor (15:57)

Los Angeles Kings - St. Louis Blues 6-2 (1-1, 3-0, 2-1)
Staples Center, 15 662 néző
gól: Modry (15:17), Belanger 3 (20:32, 37:58, 57:30), Smolinski (26:11), Palffy (53:53), illetve Tkacsuk (17:32), Mellanby (44:42)