Senki sem használja ki jobban az NHL-ben az utolsó harmadot a St. Louis csapatánál. A Blues idén a mérkőzés rendes játékidejének utolsó húsz percében 72 gólt szerzett, s mindössze negyvenet kapott. A csütörtöki játéknapon például a Chicago Blackhawks ellen parádéztak MacInnisék, s háromgólos hátrányról egyenlítettek (3-3), nagy örömet szerezve ezzel szakvezetőjüknek. Joel Quenneville, aki még 1997. január 6-án foglalta el a kispadot, ezen a találkozón irányította ötszázadszor a Bluest.

Patrick Roy nem elégedett meg azzal, hogy két nappal korábban őt ünnepelte az NHL, miután ezredszer is a kapu elé állt. A Colorado Avalanche hálóőre a Columbus Blue Jackets elleni, 5-0-s mérkőzésen mind a tizennyolc lövést hárította, s idén először ért el shutoutot. A csapat a sikerét a remek emberelőnyös helyzetkihasználásnak köszönhette, így szerzett gólt Derek Morris, Steven Reinprecht és Adam Foote is.

Nagy bravúrt ért el az Atlanta Thrashers együttese, amely a Keleti főcsoport (és egyben az egész liga) legrosszabbjaként a legjobb Ottawa ellen csípett meg egy pontot. A 3-3-as eredménnyel zárult összecsapáson Brad Tapper alig négy perccel a rendes játékidő lejárta előtt szerezte az egyenlítő gólt. Az eredmény már csak azért is érdekes, mert a két együttes legutóbbi, január másodiki találkozásakor a Szenátorok 8-1-re győztek, Marian Hossa akkor ütött négy gólt, közte egy klasszikus mesterhármast az első harmadban.

Eredmények:
Atlanta Thrashers - Ottawa Senators 3-3 (1-1, 1-1, 1-1, 0-0) - hosszabbítás után
gól: Kozlov (12:45), Hrkac (39:14), Tapper (56:11), illetve Alfredsson (7:51), White (18:45), Volcsenkov (49:31)

Chicago Blackhawks - St. Louis Blues 3-3 (1-0, 1-0, 1-3, 0-0) - hosszabbítás után
gól: Nyikolisin (14:58), Berjozin (36:22), Daze (40:38), illetve Kavanov (41:15), MacInnis (50:42 ), Drake (57:14)

Pittsburgh Penguins - Boston Bruins 1-4 (1-2, 0-1, 0-1)
Kraft (10:37), illetve Murray 2 (9:29, 26:25), Knuble (12:24), Rolston (54:03)

Nashville Predators - New York Rangers 2-4 (0-3, 1-0, 1-1)
Hartnell (27:38), Skrastins (50:29), illetve Tripp (16:15), Lundmark (17:26), Poti (18:37), Messier (52:12)

Calgary Flames - Phoenix Coyotes 1-7 (1-4, 0-2, 0-1)
Drury (16:13), illetve Vaananen (2:04), Abid 2 (4:17, 9:05), Langkow (17:52), Briere (34:15), Doan (37:27), Mara (52:50)

Colorado Avalanche - Columbus Blue Jackets 5-0 (1-0, 2-0, 2-0)
Morris (3:36), Reinprecht (20:46), Foote (35:52), Keane (46:23), Smith (51:36)

Los Angeles Kings - Minnesota Wild 1-2 (0-0, 0-1, 1-1)
Palffy (59:36), illetve Bouchard (30:34), Gaborik (53:25)