Elszakadt a cérna minden idők egyik legjobb jégkorongosánál, Mario Lemieux-nél, és a Pittsburgh Penguins csatára verekedésért végleges kiállítást kapott a Florida Panthers elleni mérkőzés hajrájában.

Az olimpiai bajnok, kétszeres Stanley-kupa győztes sztár 5 perc 12 másodperccel a lefújás előtt, csapata ötgólos hátrányánál nem bírta tovább elviselni Brad Ference piszkálódását. Előbb bottal megütötte, majd verekedést kezdeményezett, de a fiatal hátvéd nem volt hajlandó nekimenni a Hírességek Csarnokába is beválasztott centernek.

Lemieux végül 29 perc kiállítást gyűjtött össze, míg előtte csupán nyolc percet töltött a büntetőpadon. Utoljára 1996. április 26-án kapott végleges büntetést, akkor a rájátszásban a washingtoni Todd Krygierrel verekedett. Alapszakaszban még régebben, 1987. március 20-án, vagyis közel 16 esztendeje követett el hasonló szabálytalanságot: a szintén washingtoni Bobby Goulddal ugrott össze. A találkozót végül 6-0-ra nyerte a Florida.

Egy másik legenda, a négyszeres Stanley-kupa győztes coloradói Patrick Roy viszont remek teljesítményével tűnt ki: a címvédő Detroit Red Wings otthonában nem kapott gólt, és így már 64 hibátlan mérkőzésen van túl. Ezzel holtversenyben vezeti az aktív kapusok rangsorát a torontói Ed Belfourral, aki csupán egy napig állt egyedül az élen.

Eredmények:
Tampa Bay Lightning - Toronto Maple Leafs 2-3 (1-1, 1-0, 0-1, 0-1) - hosszabbítás után
gól: Fegyotyenko (18:59), Andreychuk (23:21), illetve Höglund (11:23), Renberg (43:53), Antropov (63:49)

Boston Bruins - Montreal Canadiens 6-3 (2-1, 1-1, 3-1)
Axelsson (8:35), Lapointe (18:20), Murray (26:08), Boynton (43:11), Vernarsky (55:57), Thornton (59:12), ill. Czerkawski 2 (6:04, 29:15), Juneau (47:32)

Pittsburgh Penguins - Florida Panthers 0-6 (0-3, 0-0, 0-3)
Majesky (12:07), Hagman (17:18), Nilson (17:29), Huselius (45:41), Cullen (52:02), Jokinen (58:45)

Ottawa Senators - Philadelphia Flyers 2-2 (2-1, 0-0, 0-0)
Chara (6:54), White (15:41), ill. Chouinard (8:38), Roenick (35:59)

Detroit Red Wings - Colorado Avalanche 0-1 (0-1, 0-0, 0-0)
Tanguy (17:50)

St. Louis Blues - New York Rangers 4-4 (2-2, 1-1, 1-1)
Martins (9:42), Tkachuk 2 (14:59, 52:43), Demitra (21:35), ill. Holik (0:34), Samuelsson 2 (8:07, 53:28), Mironov (24:22),

Calgary Flames - Chicago Blackhawks 2-2 (1-0, 0-0, 1-2)
Iginla (7:53), Drury (47:44), ill. Odelein (42:10), Calder (47:19)