A huszonhetes szám varázslatában telt el az NHL pénteki játéknapja. A New York Rangers a 27-es számmal játszó, Pittsburghből napokkal ezelőtt visszatérő Kovaljov góljával győzte le a Pingvineket, míg a Boston csatára, Mike Knuble a Florida ellen az első huszonhét másodpercben két gólt is szerzett. Hogy a csoda teljes legyen, Rolston (Boston) győztes gólja a hosszabbítás 27. másodpercében esett.

Gólszegény mérkőzésen, mindössze egyetlen találat döntött a New York Rangers javára a Pittsburgh elleni rangadón, de azt a találatot egy olyan játékos szerezte, aki egy hete még éppen a Pingvineket erősítette. Alekszej Kovaljov (aki 27-es mezben lépett pályára) a hét elején került vissza New Yorkba, ahonnan még 1998-ban szerződött Pittsburghbe, ám egy tranzakció nyomán négy év elteltével visszatért a Madison Square Gardenbe. Annak ellenére, hogy négy esztendeje nem játszott együtt Brian Leetchcsel (akivel 1994ben még együtt nyertek Stanley-kupát), sikerült megérteniük egymást a pályán, s a harmadik harmad elején közösen összehozták azt az egyetlen találatot. "Jobb estét el sem tudtam volna képzelni. Nagyon sokan szeretnek itt, s én is imádok a Rangersben játszani. Sok közös élmény fűz össze Briannel, remélem, ugyanúgy szerepelünk majd, mint régen" - nyilatkozta az orosz csatár.

Érdekes mérkőzést hozott a Florida Panthers és a Boston Bruins csatája, amelyet végül a vendégek nyertek 6-5-re. A Párducok gyakorlatilag fel sem ocsúdtak, s huszonhét másodperc elteltével Mike Knuble már kétszer felavatta Brian Rolston kapust. Knuble első találata a tizedik másodpercben esett, ennél gyorsabban csak három jégkorongozó ért el gólt az NHL történetében: Doug Smail (Winnipeg, 1981), Bryan Trottier (Islanders, 1984) és Alekszander Mogilnij (Buffalo Sabres, 1991). Két találat viszont ilyen gyorsan még soha nem esett, a régi kétgólos csúcsot 34 másodperccel az Edmonton Oilers tartotta 1982. március 18-a óta. Ám hiába vezetett 2-0-ra, s 4-2-re is a Boston, a harmadik harmad elején már a hazaiaknál volt az előny (5-4), amit előbb Murray kiegyenlített, majd Rolston a hosszabbítás huszonhetedik másodpercében megtoldott eggyel.

Eredmények:

Carolina Hurricanes - Washington Capitals 3-1 (1-0, 0-0, 2-1)
Adams (6:47), Hlavac (46:10), O'Neill (59:53), illetve Nylander (52:06)

New York Rangers - Pittsburgh Penguins 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)
Kovaljov (41:38)

Florida Panthers - Boston Bruins 5-6 (2-2, 2-2, 1-1, 0-1) - hosszabbítás után
Jokinen (7:20), Cullen (14:09), Huselius (21:41), Kozlov (23:31), Lilja (42:54), illetve Knuble 2 (0:10, 0:27), Thornton 2 (32:27, 39:28), Murray (50:48), Rolston (60:27)

Atlanta Thrashers - Tampa Bay Lightning 2-2 (2-0, 0-1, 0-1, 0-0) - h.u.
gól: Heatley (9:46), S. Kozlov (17:43), illetve Prospal (35:49), Alexejev (46:16)

Minnesota Wild - Phoenix Coyotes 2-3 (1-1, 1-1, 0-1)
Park (3:35), Ronning (20:39), illetve Briere (4:13), Langkow 2 (21:49, 57:38)

Chicago Blackhawks - San Jose Sharks 2-4 (0-0, 1-2, 1-2)
Simon (37:19), Arnason (43:20), illetve Graves (27:46), Nolan (36:10), Damphousse (54:54 ), Thornton (55:35)

Dallas Stars - Anaheim Mighty Ducks 2-4 (0-0, 1-2, 1-2)
Modano (21:14), Dahlen (42:40), illetve Oates (26:47), Sykora (28:55), Szmirnov (44:42), Rucchin (48:08)