Elég furcsán hangzik, de a coloradói Lavinát a hirtelen lesett hó gátolta meg abban, hogy lejátszhassa soron következő jégkorong-mérkőzését az NHL szerdai fordulójában. A New York 3-0-ra verte a Buffalót, míg az Atlanta fiatal csapata egy megnyert meccset bukott el otthon a Dallas ellen.

Az NHL szerdai játéknapjának legsimább győzelmét a New York Rangers aratta, amely hazai környezetben, a Madison Square Gardenben verte 3-0-ra a Buffalo Sabrest. A New York-i kapuban Mike Dunham brillírozott, a kapujára tartó 27 lövést kivétel nélkül hárította, s sorozatban második shutoutját könyvelhette el. Az idény során ötödik alkalommal, pályafutását tekintve pedig tizenhatodszor nem kapott gólt. A gólokon Poti, Holik és Carter osztozott, Lindros két assziszttal járult hozzá a sikerhez.

Egy agyonnyert meccset vesztett el az Atlanta Thrashers, amely már 3-1-re is vezetett 40 perc elteltével a Dallas Stars ellen, mégis fél perccel a vége előtt tudta csak döntetlenre menteni a rendes játékidőt. A ráadásban aztán érkezett Mike Modano, s végül a Dallas 5-4-re győzött. "Támadásban minden bizonnyal szezonbeli legjobbunkat nyújtottuk ezen az estén, de elkövettünk néhány olyan nagy hibát, amelyet a Stars kihasznált. Összességében elégedett vagyok a törekvésünkkel, azt hiszem, a vereség jó lecke lesz fiatal csapatomnak" - jegyezte meg a találkozót követően Bob Hartley, az Atlanta mestere.

A nap öt mérkőzéséből egyet, a Colorado Avalanche-San Jose Sharks összecsapást nem tudták megrendezni, mert Colorado és Wyoming állam egyes területein másfél méteres hó esett le két nap alatt, s Denver városa gyakorlatilag megközelíthetetlenné vált.

Eredmények:
New York Rangers - Buffalo Sabres 3-0 (0-0, 2-0, 1-0)
gól: Poti (26:12), Holik (35:01), Carter (51:08)

Florida Panthers - Minnesota Wild 1-3 (0-2, 1-0, 0-1)
V. Kozlov (39:01), illetve Laaksonen (11:05), Zsoltok (15:31), Dupuis (58:14)

Atlanta Thrashers - Dallas Stars 4-5 (1-0, 2-1, 1-3, 0-1) - hosszabbítás után
gól: Hartigan (11:09), Kaberle (25:39), Hrkac (36:03), Heatley (59:24), illetve Young 2 (28:21, 45:49), Robidas (48:49), Lehtinen (55:09), Modano (62:24)

Chicago Blackhaws - Anaheim Mighty Ducks 3-4 (1-1, 2-1, 0-2)
gól: Simon (4:20), Fleury (37:30), Sullivan (39:00), illetve Sykora (15:33), Csistov (31:26), Kariya (50:30), Pahlsson (56:27)