Pályára sem kellett lépnie a New York Islanders csapatának az NHL pénteki fordulójában, mégis a Szigetlalók lehettek a legboldogabbak a játéknap során. A rájátszás tizenhat csapatos mezőnyének utolsó helyét ugyanis az Islanders csípte meg, miután a városi vetélytárs, a matematikailag még a Keleti főcsoport nyolcadik helyére esélyes Rangers 2-1-re kikapott a New Jersey Devilstől.

Játék

Mutasd meg, mit tudsz! Legyen a tiéd a legjobb csapat!

Az Islanders korábban saját maga is bebiztosíthatta volna továbblépését, ám előbb csak ikszre futotta erejéből a másik New York-i csapat ellen, utána pedig vereséget szenvedett Detroitban.

A találkozó első harmada nem hozott gólt, majd a Rangers a 27. percben Petr Nedved révén vezetést szerzett, amit alig három perc múlva Niedermayer egalizált, sőt a 35. percben Friesen megszerezte a győzelmet jelentő második gólt is a Devilsnek.

"Csalódott vagyok" - ennyit tudott csak nyilatkozni a New York trénere, Glen Sather, aki szezon elején azzal az ígérettel vette át a marsallbotot Bryan Trottier-től, hogy hat év szünet után ismét playoffba vezeti a Rangerst. (Várhatóan jövőre új szakvezető kísérelheti meg mindezt.) A klub korábban kétszer is produkált már öt sikertelen esztendős szériát: 1943-47 és 1951-55 között nem sikerült bekerülni a rájátszásba.

Eredmények:
Columbus Blue Jackets - Detroit Red Wings 5-5 (2-0, 2-2, 1-3, 0-0)
Vyborny (2:39), Cassels (9:26), Wright (24:28), Whitney (32:28), Pirjeta (42:17), illetve Draper (27:08), Shanahan (28:47), B. Hull (41:16), Maltby (55:59), Dacjuk (59:48).

New York Rangers - New Jersey Devils 1-2 (0-0, 1-2, 0-0)
Nedved (22:00), illetve Niedermayer (24:43), Friesen (34:54)

Tampa Bay Lightning - Philadelphia Flyers 1-4 (0-2, 0-2, 1-0)
Lecavalier (40:19), illetve Kapanen (12:05), Gagne 2 (13:34, 30:22), Juskevic (35:35)

Florida Panthers - Carolina Hurricanes 4-1 (3-0, 0-1, 1-0)
Hagman (12:04), Shvidki (13:07), Majesky (17:01), Jokinen (55:48), illetve Hill (20:25)

Chicago Blackhawks - St. Louis Blues 2-2 (1-1, 1-0, 0-1, 0-0)
Zsamnov (11:15), Sullivan (24:46), illetve Drake (10:00), Demitra (45:36)

Calgary Flames - Los Angeles Kings 2-1 (0-0, 1-1, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után
Drury (30:24), Conroy (62:13), illetve Palffy (32:36)

Phoenix Coyotes - Nashville Predators 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)
Radivojevic (57:02)

Anaheim Mighty Ducks - Colorado Avalanche 3-4 (1-1, 0-1, 2-1, 0-1) - hosszabbítás után
Thomas (13:07, 49:54), Havelid (52:36), illetve Hejduk 2 (1:12, 64:50), Forsberg (35:18), Foote (47:27)