Már csupán két mérkőzése van vissza az NBA alapszakaszából, de eldőlt, a Phoenix Suns jutott be tizenhatodikként a rájátszásba. A Lakers kikapott Portlandben, így minden bizonnyal a Nyugati főcsoport alsó ágán végez; a Detroit Memphisben győzött kétszeri hosszabbítást követően.

Játék

Mutasd meg, mit tudsz! Legyen a tiéd a legjobb csapat!

Matematikailag sem reménykedhet már a Houston Rockets a playoff-részvételben. A Phoenix Suns ugyanis nem tette meg azt a szívességet a nagy riválisnak, hogy elbukja soron következő mérkőzését az NBA-ben, a Suns a szezon során harmadszor legyőzte a San Antonio Spurst (ez idén egyedül a Phoenixnek sikerült). A 92-85-ös sikerből Shawn Marion 24, Stephon Marbury 23 ponttal (és 10 assziszttal) vette ki részét. "Ők okozták nekünk a legtöbb fejtörést egész szezon során, s nem kétlem, a rájátszásban is ők fogják" - panaszkodott Tim Duncan. Vereségével a San Antonio ugyanis nehéz helyzetbe került, hiszen nem biztos, hogy a felsőágon (azaz több hazai szerepléssel) folytathatja. Ehhez még egy győzelem szükségeltetik vagy a Utah vagy a Dallas ellen. A Phoenix a hátralévő két fordulóban a Portland és a Seattle ellen meccsel, míg a Houston a Memphis és a Denver ellen lép pályára.

A Los Angeles Lakers viszont biztos, hogy nem hazai pályán játszhat több mérkőzést, hiszen a csapat egy roppant izgalmas mérkőzésen 101-99-re kikapott a Portland otthonában. A győzelmet jelentő triplát Rasheed Wallace 4,1 másodperccel a mérkőzés vége előtt süllyesztette el a vendégek kosarában, megerősítve ezzel a Nyugati főcsoportban ötödik helyét.

Kétszeri hosszabbításban nyert a Detroit Memphisben, ahol a rendes játékidő végén 93-93, az első ráadás végén pedig 100-100 volt az állás. A második ráadásban aztán Chauncey Billups nyolc pontja eldöntött mindent, így alakult ki a 110-107-es Pistons-győzelem.

Eredmények:
Milwaukee Bucks - Indiana Pacers 107-98 (28-24, 21-25, 29-21, 29-28)
Ld.:
S. Cassell 33, T. Kukoc 17, illetve J. O'Neal 25, R. Artest 23

Minnesota Timberwolves - Chicago Bulls 119-95 (30-25, 26-21, 37-20, 26-29)
Ld.:
W. Szczerbiak 44, K. Garnett 14 (19 lep., 7 assz.), illetve J. Crawford 22, J. Williams 18

Portland Trailblazers - Los Angeles Lakers 101-99 (30-23, 22-20, 21-25, 28-31)
Ld.:
B. Wells 29, R. Wallace 21,... D. Davis 4 (11 lep.), illetve S. O'Neal 36 (11 lep.), K. Bryant 36

Miami Heat - Boston Celtics 86-94 (17-25, 26-29, 23-23, 20-17)
Ld.:
C. Butler 20, R. Butler 10, L. Ellis 10, illetve P. Pierce 32, A. Walker 24 (12 lep.), T. Battie 12

Philadelphia 76ers - New Orleans Hornets 89-94 (28-19, 25-22, 18-26, 18-27)
Ld.:
A. Iverson 30 (7 lep., 10 assz.), G. Buckner 13, illetve J. Mashburn 27, B. Davis 16, J. Magloire 14 (10 lep.),... P. Brown 2 (10 lep.)

Memphis Grizzlies - Detroit Pistons 107-110 (25-23, 25-23, 22-20, 21-27, 7-7, 7-10) - kétszeri hosszabbítás után