Huszonhárom másodperc boldogság, ennyi idő alatt nyerte meg tulajdonképpen soron következő mérkőzését a Dallas Stars, s egyenlítette ki hátrányát az Edmonton Oilersszel szemben az NHL-playoff első körében, a párharc így 2-2-re áll. A nap másik két mérkőzésén a Boston 5-1-re verte a New Jerseyt, de összesítésben még 3-1 a Devils javára, míg a Tampa Bay Washingtonban aratott értékes győzelmet, s szépített 2-1-re.

Játék

Mutasd meg, mit tudsz! Legyen a tiéd a legjobb csapat!

Stu Barnes és Niko Kapanen nevét foglalják imáikba a dallasi jégkorong-szurkolók, miután a kedvencek nehéz mérkőzésen 3-1-es győzelmet arattak az Edmonton Oilers otthonában, s ezzel kiegyenlítették hátrányukat a rájátszás első fordulójában. Pedig könnyebbnek indult, hiszen Zubov révén már a találkozó elején vezetést szerzett a vendégcsapat, s Horcoff csupán a harmadik harmadban, a 43. perc elején tudott egyenlíteni. Érett a hosszabbítás, amikor következett a mágikus 23 másodperc: előbb Barnes talált be az Olajosok hálójába, majd az NHL-újonc Kapanen is feliratkozott a gólszerzők közé. Az ötödik mérkőzésre helyi idő szerint csütörtök éjjel kerül majd sor.

3-0-s előnnyel érkezett a New Jersey Devils Bostonba, ahol a negyedik mérkőzésen elszenvedte első vereségét. A Bruins a kétgólos McGillis vezetésével 5-1-re nyert, s életben tartotta már csak alig pislákoló reményeit. A nap harmadik mérkőzésén a Tampa Bay 1998. november 4-e óta először győzni tudott a washingtoni MCI Centerben, így 2-1-re szépített a Capitals ellen. A fővárosiak legjobbja egyébként az a Dainus Zubrus volt, aki - ha kiesett volna az együttes az alapszakaszban -, éppen Budapesten, a Divízió I-es jégkorong-vébén, a litván válogatott színeiben kergetné a pakkot.

Eredmények, Keleti főcsoport:
Boston Bruins - New Jersey Devils 5-1 (1-0, 2-0, 2-1)
Thornton (19:47), McGillis 2 (22:24, 37:15), Lapointe (41:45), McInnis (43:37), illetve Niedermayer (41:37)
az állás: 3-1 a Devils javára

Washington Capitals - Tampa Bay Lightning 3-4 (1-1, 1-1, 1-1, 0-1) - hosszabbítás után
Zubrus 2 (14:21, 30:25), Witt (57:04), illetve Lecavalier 2 (3:46, 62:29), Prospal (23:44), St. Louis (51:13)
az állás: 2-1 a Capitals javára