Tayshaun Prince gyorsan nevet szerzett magának a Palace of Auburn Hills nevű csarnokban. A Detroit Pistons kosarasa az utóbbi időben egyre nagyobb bizalmat kapva szenzációs játékkal rukkol elő, az Philadelphia elleni főcsoport-elődöntő második mérkőzésén például húsz ponttal segítette 104-97-es sikerhez együttesét. Nyugaton a Dallas - kihasználva Webber és Jackson sérülését - 132-110-re nyert, s kiegyenlítette a Sacramento elleni párharcot.

Hosszabbításban ugyan, de második mérkőzését is megnyerte a Detroit Pistons, így 2-0-s előnnyel utazhat a keleti főcsoport-elődöntő harmadik, szombati összecsapására Philadelphiába. A 104-97-es sikerrel zárult mérkőzés hőse egy fiatalember, Tayshaun Prince volt: Detroit újonc "hercege" húsz pontig jutott, ebből zsinórban hetet a ráadásban szórt. Persze, nem ez volt az első eset, hogy remekelt, az Orlando elleni hetedik mérkőzésen szintén húsz ponttal oroszlánrészt vállalt a továbbjutásból.

"Természetesen meg vagyok lepve, de ez az a csapat, amely nem sztárokból áll. A mai mérkőzésen nekem jött össze ez a szép sorozat" - nyilatkozta Prince. A másik részről Allen Iverson dühöngött, hiszen 92-90-es Sixers-vezetésnél két büntetőt is hibázott. "Nagyon sajnálom, ha legalább az egyiket bedobom, most mi örülnénk" - nyilatkozta a 31 pontig jutó klasszis. A hazai csapatban nem léphetett pályára a bokasérüléssel küszködő Chauncey Billups, akit Chucky Atkins 23 ponttal pótolt.

Ami az első hazai összecsapáson nem sikerült, összejött másodszorra: a Dallas Mavericks remek játékkal 132-110-re nyert a Sacramento Kings ellen, s ezzel kiegyenlített a négy győztes mérkőzésig tartó párharcban. A Nyugati főcsoport elődöntőjének második összecsapását nagyszerű produkcióval kezdte a hazai együttes. Sorozatban tizenegy dobás is pontosnak bizonyult, s az első negyedet fenomenális, 64 százalékos dobóteljesítménnyel zárta a Mavs, s megdöntött (vagy beállított) számos NBA-rekordot.

Hogy melyeket? Nem fordult még elő soha a playoff történetében, hogy egy csapat 130 pont felett dobjon egy találkozón, az meg pláne, hogy az első félidőt 83 ponttal zárja. Normális esetben ennyivel akár mérkőzést is lehet nyerni (hogy mást ne mondjunk, az alapszakasz egyik leggyengébbje, a Miami Heat folyamatosan 80-90 pont körül zárt - mérkőzésenként).

A hazai együttesben Nick Van Exel 36 pontja karriercsúcsot jelentett, Dirk Nowitzki 24-ig jutott. A vendégeknél nagy érvágásnak bizonyult, hogy Chris Webber a harmadik harmadban térdsérülés miatt már nem tudott visszatérni a pályára, pedig addig 31 pontig jutott (egyelőre nem tudni, milyen súlyos a sérülése, az MRI-vizsgálatra csak később kerül sor). Ráadásul megsérült Bobby Jackson is, az idei legjobb "hatodik ember", akinek arccsontja törött el, egyelőre nem biztos, hogy szerepelhet a harmadik összecsapáson.

Keleti főcsoport, elődöntő, 2. mérkőzés:
Detroit Pistons - Philadelphia 76ers 104-97 (30-25, 22-19, 19-27, 21-21, 12-5) - hosszabbítás után
Ld.: R. Hamilton 23, C. Atkins 23, T. Prince 20, C. Robinson 16,... B. Wallace 7 (15 lep.), illetve A. Iverson 31, K. Thomas 15 (19 lep.), E. Snow 14, D. Coleman 12 (13 lep.), A. McKie 12
az állás: 2-0 a Pistons javára