A vasárnapi forduló mindhárom mérkőzésén a vesztes helyzetben lévő csapat nyert, így négy mérkőzés után mindegyik elődöntő egyenlőre áll az NBA-ben. A bajnok a szívműtétjét követően lábadozó Phil Jackson edző nélkül verte 99-95-re a San Antonio Spurst, a Philadelphia Allen Iverson 36 pontjának köszönhetően 95-82-re nyert a Detroit Pistons ellen, s a Sacramento Kings is kihasználta a Dallasszal szemben a hazai pálya előnyét.

Nagyon nehéz mérkőzésen van túl a NBA címvédője, a Los Angeles Lakers, amely a Nyugati főcsoport elődöntőjének negyedik mérkőzésén hazai pályán fogadta a San Antonio Spurs gárdáját. Az eredmény szoros mivoltában (99-95) talán az is közrejátszott, hogy a csapat szakvezetője, Phil Jackson nem lehetett ott a kispadon. A kiváló szakembert szívproblémái (pontosabban egy elzáródó artéria) miatt ugyanis szombaton meg kellett műteni, így nem ülhetett le a Lakers kispadjára.

A Lakers végül négy ponttal tudott nyerni úgy, hogy másfél perccel a találkozó vége előtt, Stephen Jackson triplájának köszönhetően 95-93-ra még a Spursnél volt az előny. Tizennégy másodperccel később Shaq O'Neal két büntetővel egyenlített, majd 48 másodperccel a meccs vége előtt Kobe Bryant is bedobott egy büntetőt. Az ellentámadás során Jackson elhibázta a hárompontosát, 14,2 másodperccel a lefújás előtt Bryant újabb két büntetőt dobott. Sőt, hogy ne maradjon izgalomra idő se, a szuperzseni labdát lopott, s újabb pontjával kialakult a 99-95-ös végeredmény.

"A szív diadala volt ez, kiüthetnek bennünket, akkor is felkelünk. S megtaláljuk a győzelemhez vezető utat" - nyilatkozta a 35 pontjával a találkozó legeredményesebb játékosaként zárt Bryant. O'Neal 29 pontig jutott, a másik oldalon Tim Duncan 36 találatot jegyzett. Az ötödik mérkőzésre kedden, San Antonióban kerül sor, majd a csapatok csütörtökön ismét Los Angelesben folytatják.

Magabiztosan győzött az Allen Iverson vezette Philadelphia 76ers együttese is, a negyedik összecsapáson 95-82-re verve a Detroit Pistons csapatát. Ahogy a szakírók fogalmaztak: Iverson gyors lábát nem érte utol az ellenfél, a klasszis 36 pontot szórt, s 11 asszisztot is kiosztott. Az ellenfélnél Richard Hamilton személyében ugyan akadt méltó társa, de a 30 pontos detroiti kosaras ezúttal egyedül kevés volt.

A Sacramento Kings a sérült Chris Webber nélkül is elég simán verte a Dallas Mavericks együttesét (99-83), igaz, a vendégek sztárjai közül Nick van Exel csupán öt, Dirk Nowitzki pedig tizenegy pontig jutott.