Idei első hazai vereségét szenvedte el a Sacramento Kings az NBA legutóbbi játéknapján. A vendég Minnesota Timberwolves a fantasztikus napot kifogó Kevin Garnet vezérletével hosszabbítás után nyert az Arco Arenában.

A Minnesotának a szerencsére is szüksége volt a sikerhez, hiszen a Kings 29 másodperccel a rendes játékidő vége előtt még 102-96-ra vezetett, sőt, a 32 pontjával karriercsúcsot elérő Brad Miller az utolsó percben két büntetőt is elrontott.

A játéknap legeredményesebb dobója az Orlando Magicnek 47 pontot szóró Tim Duncan volt, Jason Kidd pedig tripladuplával vezette győzelemere a New Jerseyt a Milwaukee Bucks ellen.

Bostonban a Celtics 29 pontos előnyből kapott ki a Phoenix Suns ellen.

Eredmények:
Sacramento Kings - Minnesota Timberwolves 109-112 - hosszabbítás után
legjobb dobók: B. Miller 35 (10 lep.), P. Stojakovic 18 (11 lep.), B. Jackson 17, M. Bibby 15, illetve L. Sprewell 37, K. Garnett 35 (25 lep.), S. Cassell 26

Seattle SuperSonics - Indiana Pacers 94-101
ld.:
R. Murray 20, R. Lewis 12 (8 lep.), illetve J. O'Neal 30, A. Harrington 18 (14 lep.), R. Miller 14, K. Anderson 12

Orlando Magic - San Antonio Spurs 94-105
ld:
T. McGrady 28, D. Gooden 23 (15 lep.), T. Lue és J. Howard 15-15, illetve T. Duncan 47 (12 lep.), R. Nesterovics 12

New Orleans Hornets - Houston Rockets 74-83
ld.: D. Armstrong 17, B. Davis 16 (11 assz.), J. Magloire 14 (12 lep.), illetve M. Taylor 17, C. Mobley 16, J. Ming 15 (10 lep.)

Portland TrailBlazers - NY Knicks 88-81
ld.: Z. Randolph 22 (9 lep.), illetve K. Thomas 14 (10 lep.)

Utah Jazz - LA Clippers 86-67