A három kaliforniai kosárlabdacsapat közül egyedül a legszerényebben szereplő Los Angeles Clippers nem tudott nyerni az NBA pénteki játéknapján, míg a Nyugati főcsoport két listavezetője, a Lakers és a Sacramento Kings begyűjtötte a kötelező győzelmet. Ismét nyert az Orlando és a bajnok Spurs.

Nem sok kellett volna, hogy tovább rontsa idei kiváló, a mérkőzés előtti 12-1-es hazai mérlegét a Los Angeles Lakers kosárlabdacsapata, amely az NBA pénteki játéknapján a Denver Nuggetset fogadta, s csupán a csereként pályára lépő Kobe Bryantnak köszönheti a szűk, 101-99-es sikerét.

Pedig a mérkőzés során nem úgy tűnt, mintha bármi veszély is fenyegetné a Lakers sikerét. A félidőben és a harmadik negyed után tíz pont volt Shaquille O'Nealék előnye, sőt a negyedik negyedre a különbség plusz 14-re nőtt. A hajrát azonban remekül bírta a Carmelo Anthony, Voshon Lenard vezette vendégcsapat, ám 99-99-nél jött Bryant.

Az a Bryant, akivel 1999. december 7-e óta nem fordult elő, hogy csereként lépjen pályára, most is csupán azért, mert a mérkőzés kezdetén még nem is tartózkodott a Staples Centerben. A kiváló játékosnak ugyanis Coloradóban volt bírósági megjelenése, s a repülőgép a találkozó kezdete előtt mindössze 25 perccel landolt Los Angelesben. Kobe azonnal a csarnokba sietett, mikor odaért, már négy perce ment a mérkőzés. Az egyik öltözőben gyorsan bemelegített, s amint lehetett, Phil Jackson azonnal pályára is küldte.

Atlantában nyert a másik kaliforniai csapat, a Sacramento Kings, amelynek 98-86-os sikerében ismét Peja Stojakovic tüsténkedett a legtöbbet, 31 pontjával a mezőny legeredményesebbjének bizonyult. Brad Miller zsinórban harmadszor ért el dupladuplát, ezúttal 17 pont és 12 lepattanó formájában.

A kaliforniai triplát a Los Angeles Clippers rontotta le, amely a Houston Rockets otthonában szenvedett 99-85-ös veresét.

Eredmények:
Orlando Magic - Golden State Warriors 119-93 (28-20, 34-30, 28-23, 29-20)
ld.:
T. McGrady 29 (7 lep., 12 assz.), D. Gooden 25 (13 lep.), J. Howard 18, illetve C. Robinson 19, J. Richardson 13, E. Dampier 11 (11 lep.)

Philadelphia 76ers - Cleveland Cavaliers 81-88 (29-20, 19-22, 14-20, 19-26)
ld.:
G. Robinson 18, D. Coleman 15, illetve L. James 36, E. Willaims 13

Toronto Raptors - New York Knicks 105-99 (28-19, 20-27, 19-16, 26-31, 12-6) - hosszabbítás után
ld.: J. Rose 21, V. Carter 18, M. Peterson 16, D. Marshall 15 (19 lep.), illetve A. Houston 33, K. van Horn 15

Atlanta Hawks - Sacramento Kings 86-98 (23-29, 18-23, 28-25, 17-21)