Pénteken Detroitban, szombaton Indianapolisban ért el tripladuplát Jason Kidd, a New Jersey Nets kiváló kosarasa, ezzel vezetve csapatát újabb idegenbeli sikerre. A 82-75-ös Nets-győzelemmel zárult mérkőzésen alig játszott a hazaiak botrányfigurája, Ron Artest, aki a félidőben összeveszett edzőjével. Idegenben tudott nyerni a Pistons, a Knicks, és a Timbverwolves is.

Igazi karácsonyi hangulatban telnek az ünnepek a New Jersey Nets kosárlabda-együttesénél, amely egymás után két idegenbeli meccset is sikerrel vívott meg, s mindkettő főhőse a tripladuplát elérő Jason Kidd volt. A denveri sikert szombaton ugyanis egy újabb követte, ezúttal Indianapolisban, a 82-75-ös diadalból Kidd 16 ponttal, 10 lepattanóval és 14 assziszttal vette ki részét.

A hazaiak legjobbja a Harrington, Jermaine O'Neal kettős volt, s a Pacersnek azt is el kellett viselnie, hogy egyik klasszisa, a botrányhős Ron Artest a második félidőt a kispadról figyelte végig. Artest már tavaly sem mindig bírt magával, a szezon során 12 meccset eltiltás miatt hagyott ki, s 155 ezer dollárnyi büntetést fizetett be az NBA kasszájába.

Most félidőben tette szóvá a csapat támadótaktikáját, mire Rick Carlisle vezetőedző kipenderítette az együttesből. "Úgy érzem, tudok játszani. Ha a csapat nem ezt szeretné, akkor elmegyek máshová" - fenyegetőzött a kosaras, akire ismét büntetés vár, ezúttal klubon belül.

Eredmények:
Atlanta Hawks - Detroit Pistons 84-87 (26-23, 19-32, 22-9, 17-23)
ld.: S. Abdur-Rahim 20 (12 lep.), J. Terry 20, illetve R. Hamilton 28, C. Billups 19

Miami Heat - New York Knicks 80-100 (29-17, 25-23, 17-31, 21-17)
ld.: L. Odom 25, E. Jones 17, illetve K. van Horn 28, A. Houston 15, F. Williams 14

Indiana Pacers - New Jersey Nets 75-82 (19-23, 17-19, 19-21, 20-19)
ld.: A. Harrington 22, J. O’Neal 13 (11 lep.), illetve K. Martin 23 (13 lep.), R. Jefferson 20, J. Kidd 16 (10 lep., 14 assz.)

Chicago Bulls - Washington Wizards 100-86 (29-22, 18-23, 24-18, 29-23)
ld.: J. Crawford 42, C. Blount 12, illetve L. Hughes 22, E. Thomas 10 (10 lep.)

Dallas Mavericks - Memphis Grizzlies 104-98 (34-25, 24-28, 30-22, 16-23)
ld.: M. Finley 24, D. Nowitzki 18 (17 lep.), S. Nash 16 (10 assz.), illetve B. Wells 30, L. Wright 14 (12 lep.), J. Posey 14

Seattle Supersonics - Minnesota Timberwolves 86-104 (19-15, 19-26, 27-31, 21-32)
ld.: R. Lewis 16, R. Allen 15, illetve K. Garnett28 (14 lep.), S. Cassell 20, F. Hoiberg 14.