Meglepetésre az idei szezon egyik leggyengébb együttese, az Atlanta Hawks otthonában szenvedett vereséget a San Antonio Spurs bajnokcsapata, a 86-77-es sikerből Shareef Abdur-Rahim 29 ponttal vette ki részét. Idegenben győzött a Houston, a Minnesota, a Denver, a Detroit és a Cleveland, a Los Angeles Clippers hosszabbításban verte 103-96-re a Portland TrailBlazerst.

Nem sokan gondolták volna, hogy a bombaformában lévő San Antonio Spurs kosárlabdacsapata, amely legutóbbi 18 mérkőzése közül 17-et megnyert éppen a Középső csoport sereghajtója, a mindössze 11 sikert számláló Atlanta Hawks ellen szenvedi el újabb vereségét.

Márpedig a címvédő elbukott a Sólymok otthonában, a hazaiak a 29 pontos Shareef Abdur-Rahim vezetésével 86-77-re nyertek. A Spurs legjobbja ezúttal is Tim Duncan volt a maga 28 találatával, ám rajta kívül csupán Tony Parker ért el kétszámjegyű dobóteljesítményt.

Otthon kapott ki a Washington Wizards, amelyet a Houston Rockets 93-80-ra múlt felül. A mérkőzés érdekessége, hogy a vendégek kínai óriása, Jao Ming ismét magára talált: azok után, hogy a legutóbbi mérkőzésen, Bostonban nem kapott helyet a kezdőcsapatban (összesen nyolc percet játszott, s nem talált a Celtics gyűrűjébe), most 21 pontot termelt, s szedett 11 lepattanót is.

A hazaiak siralmas mérlegéhez (10-26) hozzájárul az is, hogy három kulcsember sem léphetett pályára. Jerry Stackhouse és Gilbert Arenas sérülés miatt nem lehetett társaival, míg Christian Laettnert öt mérkőzésről eltiltotta az NBA doppingbizottsága, igaz, lépésük indoklását nem hozták nyilvánosságra.

eredmények:
Washington Wizards - Houston Rockets 80-93 (17-22, 24-21, 24-30, 15-20)
ld.:
L. Hughes 23, K. Brown 13, J. Hayes 13, illetve J. Ming 21 (11 lep.), S. Francis 16 (10 assz.), C. Mobley 16, J. Jackson 16

Atlanta Hawks - San Antonio Spurs 86-77 (23-14, 26-18, 16-20, 21-25)
ld.:
S. Abdur-Rahim 29 (10 lep.), J. Terry 18, S. Jackson 16, illetve T. Duncan 28, T. Parker 12

New Orleans Hornets - Minnesota Timberwolves 89-94 (30-18, 17-27, 26-18, 16-31)
ld.:
B. Davis 22, J. Magloire 14, illetve L. Sprewell 26, S. Cassell 22, K. Garnett 22 (14 lep.)

Milwaukee Bucks - Boston Celtics 111-103 (20-27, 30-17, 33-26, 28-33)
ld.:
M. Redd 20, T. Kukoc 16, illetve R. Davis 33, P. Pierce 22

Phoenix Suns - Denver Nuggets 92-105 (15-32, 21-25, 29-30, 27-18)
ld.:
A. Stoudemire 28, S. Marion 23, illetve V. Lenard 32, M. Camby 16 (17 lep.), E. Boykins 16

Chicago Bulls - Detroit Pistons 89-105 (17-28, 25-20, 21-25, 26-32)
ld.:
K. Hinrich 19 (12 assz.), J. Crawford 13, illetve R. Hamilton 24, C. Billups 17

Utah Jazz - Golden State Warriors 97-80 (23-10, 29-35, 24-21, 21-14)
ld.:
C. Arroyo 19, R. Bell 15, illetve C. Robinson 23, B. Cardinal 14

Sacramento Kings - Mimai Heat 90-86 (31-19, 21-22, 20-25, 18-20)
ld.:
P. Stojakovic 24, M. Bibby 20, illetve L. Odom 21 (12 lep.), E. Jones 18

Seattle SuperSonics - Cleveland Cavaliers 96-104 (30-29, 21-29, 28-20, 17-26)
ld.:
R. Allen 25, V. Radmanovic 21 (13 lep.), illetve L. James 27, Z. Ilgauskas 17 (10 lep.),

Los Angeles Clippers - Portland TrailBlazers 103-96 (20-19, 27-29, 21-18, 24-26, 11-4) - hosszabbítás után