Hasonló forgatókönyv szerint szenvedett vereséget a Los Angeles Lakers és a New Orleans Hornets kosárlabdacsapata az NBA szerdai játéknapján. A közös vonás lényege, hogy a két gárda három negyedet is megnyert, ám a harmadik 12 perc annyira kritikussá vált, hogy az a kihagyás mindkettőnek a győzelmébe került.

A Lakers Memphisben lépett pályára, s a sérült Shaquille O'Neal, Kobe Bryant, Karl Malone trió nélkül utolsó négy mérkőzése közül harmadikat veszítette el. Pedig a mérkőzés nem indult rosszul, az első negyed 26-25-tel a vendégeké lett, sőt félidőben 46-40 állt a kaliforniai együttes neve mellett.

Jött viszont a kritikus harmadik negyed, amelyet úgy nyert 29-16-ra a Grizzlies, hogy a végén zsinórban tíz pontot dobott, s Bonzi Wells triplájával 69-62-es előnnyel fordult az utolsó periódusra. Ezt az előnyt már nem engedte ki kezéből a hazai gárda, kihasználva a Lakers botrányosan rossz, mindössze 35 százalékos dobteljesítményét, a 18 pontos Mike Miller vezetésével végül 88-82-re nyert. Jason Williams 17 pontig és 10 asszisztig, Pau Gasol 17 találatig jutott.

"Amíg minden hiányzónk vissza nem tér, nem tudunk mit tenni. Addig harcolunk keményen" - nyilatkozta Gary Payton, aki 24 pontjával a Los Angeles legjobbja volt. A Lakers zsinórban nyolcadik idegenbeli mérkőzését veszítette el.

Nem járt szerencsével a New Orleans sem, pedig a Hornets otthon lépett pályára, s az első negyed 24-20-as előnyét még három ponttal megtoldotta félidőig (51-44). A harmadik negyed aztán elhozta a mélypontot, a végül 23 ponttal záró Glenn Robinson és a 22 találatot elérő Allen Iverson vezérletével a Philadephia rákapcsolt, 29-14-re nyerte a szakaszt, s a végén már kicsit ki is engedhetett, ez is elég maradt a 92-86-os sikerhez.

eredmények:
Toronto Raptors - Minnesota Timberwolves 97-108 (19-27, 30-19, 19-28, 29-34)
ld.:
D. Marshall 22, M. Palacio 18, J. Rose 17, illetve S. Cassell 30 (7 lep., 13 assz.), K. Garnett 28 (11 lep.), L. Sprewell 24

Atlanta Hawks - Chicago Bulls 97-87 (24-24, 28-23, 27-26, 18-14)
ld.:
S. Abdur-Rahim 22 (11 lep.), S. Jackson 22, illetve K. Gill 17, E. Robinson 17

New Orleans Hornets - Philadelphia 76ers 86-92 (24-20, 27-24, 14-29, 21-19)
ld.:
D. Armstrong 29, J. Magloire 17, illetve G. Robinson 23, A. Iverson 22

Milwaukee Bucks - Orlando Magic 113-102 (20-25, 26-26, 30-23, 37-28)
ld.:
M. Redd 40, D. Mason 18, illetve J. Howard 24, K. Bogans 21

Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers 88-82 (25-26, 15-20, 29-16, 19-20)
ld.:
M. Miller 18, J. Williams 18 (17 assz.), P. Gasol 17, illetve G. Payton 24, S. Medvedenko 12 (10 lep.), B. Cook 12 (10 lep.)

San Antonio Spurs - New Jersey Nets 99-76 (20-19, 26-28, 25-17, 28-12)
ld.:
T. Duncan 21 (17 lep.), H. Turkoglu 18, R. Nesterovic 17, illetve K. Kittles 30, J. Kidd 21

Denver Nuggets - Phoenix Suns 97-92 (20-24, 25-26, 30-23, 22-19)
ld.:
M. Camby 22 (18 lep., 6 blokk), A. Miller 22, illetve J. Johnson 28, S. Marion 16

Houston Rockets - New York Knicks 86-71 (16-26, 31-9, 23-22, 16-14)
ld.:
J. Ming 29 (10 lep.), M. Taylor 21, illetve A. Houston 12, A. Hardaway 12

Los Angeles Clippers - Golden State Warriors 106-102 (30-36, 24-29, 28-20, 24-17)