Egy percnyi kétséget sem hagyott győzelmét illetően a Los Angeles Lakers kosárlabda-együttese az NBA szerdai játéknapján, miután 25-1-es kezdést követően 115-91-re verte a Nyugati főcsoport listavezetőjét, a Sacramento Kings csapatát. Keleten a helyzet változatlan: az Indiana Pacers ezúttal a Dallast győzte le.

Nem sok kétséget hagyott afelől a Los Angeles Lakers kosárlabdacsapata, hogy jelen pillanatban jobb passzban van, mint a szintén kaliforniai Sacramento Kings együttese. A Kobe Bryant vezette hazaiak (25-1-es kezdést követően!) már az első negyedet magabiztosan, 33-14-re hozták, Bryant úgy szerzett 36 pontot, hogy a nap túlnyomó részét egy coloradói bírósági teremben töltötte, de kitett magáért a 17 pontot és 16 lepattanót jegyző Shaquille O'Neal is.

115-91-es sikerével a Lakers zsinórban hatodik győzelmét aratta, mérlege 48-23, és számításunk szerint most vált matematikailag biztossá a rájátszásszereplése. Amennyiben pénteken legyőzi a Minnesota együttesét (49-23), úgy a Timberwolves elé, a főcsoport második helyére kerül.

A játéknap más változásokat is hozott: a Dallas veresége és a Memphis győzelme azt jelenti, hogy a két csapat helyet cserélt a táblázaton. A jó formában lévő Grizzlies és az önmagát kereső Mavericks számára egyformán jósolható volt ez a csere. Újra nyert a Miami (szintén sorban hatodszor), és ez tovább növeli reményeit a rájátszásra: most három tiszta győzelem az előnye a 9. Bostonnal szemben. A Philadelphia megint Iverson nélkül győzött: ezúttal a haiti származású, 23 éves center-csatár Samuel Dalembert volt a vezér (az előző meccsen pedig Kenny Thomas, John Salmons és Willie Green - szóval, nem nagy nevek), de a 76ersnek a rájátszáshoz már kisebb csodára lenne szüksége.

Akárcsak a Torontónak, amely hosszabbítás után, egy ponttal vesztett Houstonban. A Rockets győzelme csak egy a sorban, de a Denveré annál nagyobb jelentőségű, mivel a Utah kikapott Seattle-ben. Anthonyék előreszaladtak a meccsekkel, így a Jazzen és a mögötte loholó Portlanden (és egy kicsit a Sonicson) múlik a továbbjutásuk.

eredmények:
Orlando Magic - Miami Heat 90-105 (23-27, 22-29, 24-31, 21-18)
ld.:
D. Gooden 23, T. McGrady 18, illetve E. Jones 28, D. Wade 24, L. Odom 20 (14 lep.)

Philadelphia 76ers - Phoenix Suns 99-94 (18-24, 27-29, 22-23, 32-18)
ld.:
S. Dalembert 23 (14 lep.), E. Snow 19, W. Green 18, illetve J. Johnson 27, S. Marion 24, A. Stoudamire 24

New York Knicks - Memphis Grizzlies 97-111 (16-31, 29-34, 21-26, 31-20)
ld.:
S. Marbury 23 (10 assz.), N. Mohammed 13, illetve P. Gasol 23, J. Posey 17

Indiana Pacers - Dallas Mavericks 103-99 (28-30, 20-25, 31-19, 24-25)
ld.:
R. Artest 20, A. Harington 17, illetve D. Nowitzki 22, A. Walker 15 (11 lep.)

Houston Rockets - Toronto Raptors 90-89 (21-20, 22-19, 21-20, 18-23, 8-7) - hosszabbítás után
ld.:
J. Ming 25 (17 lep.), S. Francis 17, C: Mobley 17, illetve V. Carter 26 (13 lep.), J. Rose 20

Denver Nuggets - Minnesota Timberwolves 101-92 (26-19, 27-28, 20-22, 28-23)