Egy hazai és egy vendéggyőzelmet regisztrálhattunk az NBA legutóbbi játéknapján, a főcsoport elődöntők ötödik mérkőzésén. A New Jersey háromszori hosszabbítás után diadalmaskodott Detroitban, míg a Minnesota hazai pályán győzte le a Sacramentót.

Őrült mérkőzést játszott a Pistons és a Nets Detroitban. Az egész ott kezdődött, hogy Billups 88-88-ra alakította az állást a negyedik negyed végén, így jöhetett a hosszabbítás, melyben ismét a Detroit egyese próbált nagyot alakítani, de dobása célt tévesztett, következett az újabb túlórázás. A második öt percben a New Jersey zárhatta volna le a csatát, de Kittles tempója kimaradt, így érkeztünk el a harmadik szakaszhoz, amelyben Scalabrine hármasával a Nets a maga javára fordította a mérkőzést, ami azt jelenti, hogy most már Kiddék állnak a továbbjutás küszöbén. A meccsen 13 játékos dobott 10 vagy annál több pontot, és 83 szabálytalanságot fújtak be a bírók, ami rekord a 24 másodperces támadóidő bevezetése óta.

Nyugaton valamivel kevesebb izgalom volt, a Minnesota a Spreewell-Garnett duó remeklésének köszönhetően győzött a Sacramento ellen, és ezzel a főcsoportdöntő küszöbén áll. A Sacramento 64 pontja a klub eddigi legalacsonyabb rájátszásbeli pontszáma története során, ami annak köszönhető, hogy Garnették remek védekezéssel megfogták a Királyok ászait. Ráadásul a negyedik negyedben már Brad Miller nélkül kellett harcolnia a vendégeknek, ugyanis az All-Star gálán is megfordult erőcsatárt kiállították, mert összeverekedett Darrick Martinnal. A Minnesotánál Spreewell 34 pontja ellensúlyozta Cassell gyengébb teljesítményét, és a kiegészítő embernek számító Hoiberg (8 pont) és Madsen (7 pont, 13 lepattanó) is megtette a magáét.

Keleti főcsoport, elődöntő:
Detroit Pistons - New Jersey Nets 120-127 (19-25, 25-18, 18-20, 26-25, 11-11, 12-12, 9-16) - háromszori hosszabbítás után