Megszerezte szezonbeli első győzelmét a Memphis Grizzlies, miután hazai pályán valósággal kiütötte az elmúlt négy évbeli önmagára továbbra sem emlékeztető Los Angeles Lakerst. Az Indiana otthon kapott irtózatos verést a Clipperstől, míg a Phoenix hosszabbítás után vesztette el veretlenségét a Cleveland vendégeként.

Pau Gasol, a memphisiek spanyol főgrizzlije állt az élére csapata újabb próbálkozásának, amely az első idei győzelem megszerzését tűzte ki célul. Az ellenfél - Lakers - ismeretében ez nem ígérkezett könnyű feladatnak, ám a hazaiak végül rendkívül kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva elérték hőn áhított céljukat.

A Grizzliesnél három kezdőember (Gasol, Battier, J. Williams) mellett két cserepadról beszálló (Swift, M. Miller) is kétszámjegyű dobóteljesítményt nyújtott, ezzel szemben a vendégek legnagyobb ásza, Kobe Bryant "mindössze" húsz pontra volt képes, ráadásul ezen az estén nem akadtak igazi társai.

Egészen elképesztő zakót kapott az Indiana Pacers, amely pedig veretlenül vágott neki ötödik fellépésének. A jelen pillanatban jobbiknak számító - legalábbis az eddigi eredmények alapján jobban álló - Los Angeles-i csapat, a Clippers története legnagyobb hazai vereségét mérte a Pacersre, úgy, hogy a hazai csapat a második negyedben mindösszesen hét, azaz 7 pontra volt képes.

A Sacramento sem járt jól, a Királyok 30 pontos vereséggel mehettek haza Seattle-ből, ahol a Sonics nagyon megnyomta az első és az utolsó negyedet. Nem veretlen már a Utah sem: a Jazz is hazai pályán vesztett, mégpedig az idén meglehetősen acélosnak tetsző Toronto ellen, míg a Nets hosszabbítást követően vesztette el a keleti parti rangadót a Sixers vendégeként.

Eredmények:
Philadelphia '76ers - New Jersey Nets 108-100 (24-27, 20-26, 30-21, 22-22, 12-4) - hosszabbítás után
ld.:
Iverson 26, M. Jackson 19, Korver 15, C. Williamson 15, illetve Jefferson 33 (10 lepattanó), Mourning 16, Buford 15, ...Vaughn 4 (12 assziszt)

Boston Celtics - Portland Trailblazers 90-88 (27-22, 26-17, 18-25, 19-24)
ld.:
Pierce 20, LaFrentz 18 (10 lepattanó), Payton 15, illetve Randolph 22, Miles 21, Abdur-Rahim 12

Indiana Pacers - Los Angeles Clippers 68-102 (20-24, 7-31, 23-26, 18, 21)
ld.:
S. Jackson 17, Tinsley 15, illetve Brand 19 (16 lepattanó), Simmons 18, Moore 16

Washington Wizards - Orlando Magic 106-96 (24-26, 25-19, 27-32, 30-19)
ld.:
Jamison 26 (11 lepattanó), Hughes 26, Hayes 15, illetve Hill 24, Francis 23 (10 lepattanó), Garrity 16

Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers 110-87 (28-24, 35-20, 27-23, 20-20)
ld.:
Gasol 22, Battier 18, J. Williams 17, illetve Bryant 20, Odom 14 (11 lepattanó), Mihm 14

Milwaukee Bucks - Charlotte Bobcats 102-100 (21-30, 33-32, 20-18, 28-20)
ld.:
Mason 31, Redd 26, Van Horn 23, illetve Brezec 20, Hart 19 (12 assziszt), House 15

Cleveland Cavaliers - Phoenix Suns 114-109 (24-23, 25-27, 17-35, 33-14, 15-10) - hosszabbítás után