Nem sikerült hatmérkőzéses eltiltása után győztes mérkőzésen visszatérnie Ben Wallace-nak, miután csapata, a bajnoki címvédő Detroit Pistons szoros csatában kikapott a San Antonio Spurstól az NBA legutóbbi játéknapján.

A kifejezetten pontszegény találkozón sokáig úgy tűnt, hogy a remek formában lévő hazaiak könnyedén verik majd a Pistonst, hiszen a harmadik negyedben már 21 ponttal is vezettek, ám a bajnok remekül hajrázott, s az utolsó percekre egy pontra feljött.

A végjátékban aztán a Tony Parker (20 pont), Tim Duncan (18 pont/18 lepattanó) és Manu Ginóbili (18 pont) vezette San Antonio koncentrált jobban, s végül három ponttal nyert. Az emlékezetes Indiana Pacers elleni meccs után eltiltott Wallace-on meglátszott a kihagyás, hiszen csak 5 pontot és 9 lepattanót szerzett. Társai közül Chauncey Billups volt legjobb 18 ponttal.

Rangadót játszottak Phoenixben is, ahol a szezonban eddig szárnyaló hazai Suns a Kevin Garnettel felálló Minnesota Timberwolvest fogadta. A rendkívül fordulatos mérkőzésen 24-szer vették át a csapatok egymástól a vezetést, és 8 pontnál nagyobb előnyt egyik gárda sem tudott szerezni. A sikert végül a zárónegyedben jobban játszó vendégek szerezték meg. A Timberwolvest ezúttal is Garnett (23 pont/19 lepattanó), Lattrell Sprewell (22 pont) és Sam Cassell (19 pont) húzta. A Sunsban pedig szintén a már jól megszokott nevek, Steve Nash (22 pont), Amare Stoudemire (28 pont) és Shawn Marion (21 pont/18 lepattanó) álltak a pontlista élén.

New Yorkban is izgalmas meccset láthatott a Madison Square Garden közönsége, igaz, a lefújást követően ennek valószínűleg nem tudott felhőtlenül örülni, hiszen a Knicks hiába játszott remekül az első félidőben, 48 perc után az Orlando Magicnél volt az előny, s így a győzelem is. A vendéggárdában a sokáig sérült Cutinho Mobley volt igazán elemében, a hazaiak egyszerűen nem tudták megállítani, s végül 34 ponttal vette ki a részét a sikerből. A New Yorkban Stephon Marbury volt a legjobb 28 ponttal.

eredmények:
Atlanta Hawks - Washington Wizards 90-114
legjobb dobók: Walker 26, Harrington 16, Smith 11, illetve Hughes 19, Dixon 17, Arenas 13.

Boston Celtics - Toronto Raptors 91-89
ld: Blount 22, Pierce 20, LaFrentz 14, illetve J. Rose 19, Marshall 17, Bosh 13.

New York Knicks - Orlando Magic 98-104
ld:
Marbury 28, Crawford 23, T. Thomas 18, illetve Mobley 34, Francis 26, G. Hill 21.

Memphis Grizzlies - Philadelphia 76ers 94-86
ld: Gasol 34, M. Miller 19, Battier 12, illetve Iverson 25, M. Jackson 17, K. Thomas 14.

San Antonio Spurs - Detroit Pistons 80-77
ld:
Parker 20, Duncan, Ginóbili 18-18, illetve Billups 18, McDyess 13, R. Wallace 10.

Chicago Bulls - Miami Heat 81-105
ld:
Hinrich 17, Duhon 15, Deng 12, illetve Laettner 23, E. Jones 21, S. O'Neal 18.

Phoenix Suns - Minnesota Timberwolves 93-97
ld:
Stoudemire 28, Nash 22, Marion 21, illetve Garnett 23, Sprewell 22, Cassell 19.

Los Angeles Lakers - Golden State Warriors 97-88
ld
: Butler 27, Mihm, Cook 15-15, illetve Richardson 22, Dunleavy 14, Murphy 13.

Sacramento Kings - Indiana Pacers 113-87
ld:
Webber 29, B. Miller 17, Christie 12, illetve Tinsley 21, Croshere, Haislip 10-10