Csupán hat percet kellett volna kihúznia a Sacramento Kingsnek Dallasban, hogy megleckéztesse a Mavericks csapatát, azonban Dirk Nowitzki vezetésével a hazaiak mínusz ötről plusz kilencet produkálva 122-113-ra nyertek. A Philadelphia - még a Királyoktól igazolt Webber nélkül - kikapott New Yorkban, míg a Los Angeles Clippers 0-8-as idegenbeli sorozata után hazai pályán legyőzte a Minnesota Timberwolvest.

Chris Webber távozása után első mérkőzését mindjárt elveszítette a Sacramento Kings kosárlabdacsapata. Dallasban persze ki lehet kapni, de a Királyok kifejezetten jól játszottak, az utolsó negyednek például hatpontos előnnyel vágtak neki, s még hat perccel a lefújás előtt is 105-100-ra Bibbyék vezettek.

A hajrá viszont pazarul sikerül a Mavericksnek, amely a szezon során először vágott 40 pontot a záró 12 percben. Dirk Nowitzki 34 pontjának felét ebben a szakaszban szerezte, Michael Finley az utolsó percben két triplát is beszórt, s végül egy 13-2-es rohammal sikerült a meccset is hozni 122-113-ra.

Webber nemcsak a Kingsnek okozott "kárt", de a Philadelphiának is, hiszen New Yorkba még nem tartott a csapattal, így Allen Iverson magára maradt 29 pontjával. A New York Knicks ki is használta ezt a helyzeti előnyt, s a két Thomas, Kurt és Tim vezetésével 113-101-es sikert aratott.

A nap harmadik mérkőzésén a Los Angeles Clippers megszakította borzasztó, nyolc vereségből álló sorozatát, igaz, a kaliforniaiak mentségére szól, hogy ezt a 8 csatát idegenben vívták meg, s három hét után most először játszhattak hazai közönség előtt. A 24 pontos Elton Brand vezetésével sikerült is bizonyítani, ami a Minnesota felett aratott 92-86-os győzelemben mutatkozott meg.

eredmények:
New York Knicks - Philadelphia 76ers 113-101 (28-31, 27-27, 26-21, 32-22)
ld.:
T. Thomas 27, K. Thomas 21 (12 lep.), S. Marbury 17 (12 assz.), J. Crawford 16, illetve A. Iverson 29, M. Jackson 18, S. Dalambert 14 (15 lp.)

Dallas Mavericks - Sacramento Kings 122-113 (27-23, 31-32, 24-33, 40-25)
ld.:
D. Nowitzki 34 (11 lep.), M. Daniels 29 (9 lep., 8 assz.), M. Finley 22, illetve C. Mobley 26, M. Bibby 26, D. Songalia 23 (12 lep.), B. Miller 16 (15 lep.)

Los Angeles Clippers - Minnesota Timberwolves 92-86 (26-16, 19-20, 19-22, 28-28)