Nem jelentett előnyt a hazai pálya az NHL rájátszásának legutóbbi játéknapján, mivel a San Jose, az Edmonton, az Anaheim és a Tampa Bay is idegenben diadalmaskodott, és alakította 1-1-re a párharc állását.

A San Jose a Nashville elleni csata első felvonásán négyszer kapitulált emberhátrányban, ezúttal összekapták a hátsó alakzatot, és megfordult a tendencia, mert most a Cápák szereztek három gólt létszámfölényben. Az alapszakasz gólkirálya, Jonathan Cheechoo három ponttal zárt (1 gól, 2 gólpassz), míg a kapuban Vesa Toskala mind a huszonöt lövést hárította és ezzel nagyon fontos győzelemhez segítette csapatát, a San Jose ugyanis 0-2-ről még sosem nyert párharcot.

Az Edmonton nem kis bravúrt vitt végbe, amikor 4-2-re verte a Nyugaton első helyen kiemelt Detroitot. A meccs fordulópontja a második harmad vége volt, amikor egy perc alatt Brad Winchester és Fernando Pisani is betalált Manny Legace kapujába. Az Oilers meglepte a Detroitot, mert a semleges harmadban folyamatosan zavarta a korongot felhozó játékost, igaz, szerencse is kellett a sikerhez, Steve Yzerman lövésénél a kapuvas mentette meg az Edmontont, Dwayne Roloson pedig 33 védést mutatott be.

Az előző rájátszás legjobbjának megválasztott Martin St. Louis a két évvel ezelőtti formáját idézte az Ottawa ellen, az apró termetű csatár két gólt ütött a Senatorsnak, és ezzel a bajnok Tampa Bay egyenlített a párharcban. A Lightning kapitánya, Brad Richards gólja mellett két assisztot jegyzett a mérkőzésen, és ezzel nagy része volt abban, hogy folytatódott az Ottawa rossz sorozata, a kanadaiak az elmúlt öt alkalommal nem tudták behúzni a második meccset, ha nyertek az elsőn.

Az Anaheim első harmadbeli jó játékával eldöntötte a Calgary elleni meccset, a Kacsák 2-0-val zártak az első húsz percet, aztán Joffrey Lupul még hozzátett egyet, onnantól pedig már csak a szépítésre futotta a Flames erejéből. Mindkét oldalon született egy-egy emberhátrányos gól, a hazaiaknál Jerome Iginla, a vendégeknél Scott Niedermayer volt eredményes létszámhátrányban.

eredmények, 1. forduló:
Nyugati főcsoport:
Nashville Predators - San Jose Sharks 0-3 (0-3, 0-0, 0-0)
gól: Cheechoo (5:37, kettős emberelőnyből), Marleu (16:31, kettős emberelőnyből), M. Smith (17:31, ee.)
A párharc állása: 1-1

Detroit Red Wings - Edmonton Oilers 2-4 (1-1, 1-2, 0-1)
gól: Ja. Williams (14:50), Zetterberg (27:11, ee.), illetve Pronger (12:32), Pisani (37:49), Winchester (38:46), Stoll (59:47, üres kapus)

Calgary Flames - Anaheim Mighty Ducks 3-4 (0-2, 2-1, 1-1)
Iginla (29:09, emberhátrányból), Huselius (31:53, ee.), Phaneuf (55:31, ee.), illetve Kunitz (9:37), S. Niedermayer (13:20, eh.), Lupul (25:10), Pahlsson (47:55)

Keleti főcsoport:
Ottawa Senators - Tampa Bay Lightning 3-4 (1-1, 1-1, 1-2)
Smolinski (4:51), Havlat (37:12, ee.), Schäfer (43:21), illetve St. Louis (14:36, 46:19), Richards (27:39), Boyle (45:24)

A párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak.