Az alapszakasz-győztes Detroit Pistons bejutott az NBA rájátszásának második fordulójába, miután hazai pályán legyőzte a Milwaukee Bucksot, s ezzel 4-1-re megnyerte a párharcot. A játéknap másik találkozóján a Cleveland Cavaliers drámai mérkőzésen, hosszabbítás után egy ponttal verte a Washington Wizards együttesét, s ezzel 3-2-es vezetéshez jutott.

Detroitban a hazaiak már az első negyedben nyilvánvalóvá tették, hogy ezen az estén csak ők nyerhetnek. A Pistons 39-23-ra nyerte a periódust, s az előny nagy részét a szünetig meg is tartotta (62-49).

A 13 pontos félidei hátrány azonban még talán nem lett volna ledolgozhatatlan, de a Bucks a második 24 percet is úgy kezdte mint az elsőt, s a hazaiak pillanatok alatt további 16 ponttal hizlalták előnyüket, ezután pedig már nem maradt több kérdés.

A 2004-ben bajnok gárda ezúttal is igazi csapatként működött, öten jutottak el legalább tíz pontig, igaz, 40 pontjával Richard Hamilton kiemelkedett társai közül. A Detroit következő ellenfele éppen a Cavaliers-Wizards párharc végső győztese lesz.

A 2-2-ről indult clevelandi találkozó a két csapat harca mellett az eddigi négy meccshez hasonlóan a két sztár, LeBron James és Gilbert Arenas különcsatáját is hozta. A találkozón végig fej fej mellett haladtak az együttesek, nyolc pontnál nagyobb előnyre egyik gárda sem tudott szert tenni, ezért nem is volt meglepő, hogy a hosszabbításra maradt a döntés.

A kép a ráadásban sem változott, hol az egyik, hol a másik fél vezetett. A "libikókázásból" aztán, úgy tűnt, Arenas három másodperccel a lefújás előtt értékesített büntetőinek köszönhetően a Wizards jön ki győztesen (120-119), ám Jamesnek a dudaszó pillanatában elengedett labdája a gyűrűben landolt, ami a hazaiak 121-120-as győzelmét jelentette.

A végeredményhez hasonlóan a két ász között is mindössze egy pont döntött James javára, ő 45-tel, Arenas pedig 44-gyel zárt.

Keleti főcsoport:
Detroit Pistons - Milwaukee Bucks 122-93 (39-23, 23-26, 35-17, 25-27)
legjobb dobók: R. Hamilton 40, R. Wallace 22, C. Billups 17, illetve M. Redd 23, D. Gadzuric 13, T. Ford 10
továbbjutott: a Detroit, 4-1-es összesítéssel

Cleveland Cavaliers-Washington Wizards 121-120 (25-27, 27-24, 33-30, 22-26, 14-13) - hosszabbítás után