Hetedik mérkőzés dönt az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokság (NHL) Keleti főcsoportdöntőjében, ugyanis a hatodik meccset a Buffalos Sabres nyerte 2-1-re, ezzel összesítésben 3-3-ra egyenlített a Carolina Hurricanes ellen.

A végső sikert a Sabres centere, Daniel Briere harcolta ki, aki az 1-1-re végződő rendes játékidőt követően a ráadás 5. percében kihasznált egy emberelőnyt. Az utolsó találkozót helyi idő szerint csütörtök este, Buffalóban játsszák, a csata győztese hétfőtől kezdi meg a Stanley-kupa fináléját az Edmonton Oilersszel szemben.

Érdekesség, hogy 15 találkozó után ez volt az első olyan meccs, amelyen nem szerzett pontot Eric Staal, a Carolina csatára, de Pavel Bure 1994-es sorozata óta ez a legjobb playoffban nyújtott teljesítmény.

A leghosszabb playoffbeli pontszerző sorozatok
18 meccs: Bryan Trottier, New York Islanders (1981)
17: Wayne Gretzky, Edmonton (1988)
17: Al MacInnis, Calgary (1989)
16: Pavel Bure, Vancouver (1994)
15: Eric Staal, Carolina (2006)
15: Mario Lemieux, Pittsburgh (1991)

Eredmény, Keleti főcsoport, döntő, 6. mérkőzés:
Buffalo Sabres - Carolina Hurricanes 2-1 (1-0, 0-0, 0-1, 1-0) - hosszabbítás után
Dumont (4:56), Briere (64:22, emberelőnyből), illetve Hedican (56:07)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-3.