Végre! Alighanem így sóhajtottak fel az NHL-címvédő Carolina Hurricanes hívei, miután csapatuk ötödik szezonbeli mérkőzésén végre megszerezte első győzelmét. A játéknapig veretlen Atlanta nem adta olcsón a bőrét: a végletekig kiélezett csatában Ray Whitney másfél másodperccel a végső dudaszó előtt ütötte a vendégek győztes gólját.

Regnáló NHL-bajnok soha ilyen rosszul még nem kezdte a szezont, mint idén a Carolina. A Hurricanes első négy mérkőzését elveszítette, így komoly lelki teherrel kellett pályára lépnie a veretlenül menetelő Thrashers otthonában. Az első harmadban azonban a tavalyi arcát mutatta a vendégcsapat, így húsz perc alatt háromgólos előnyre tett szert.

A második játékrészben összekapta magát a hazai csapat, és Jon Sim huszonkét másodperc alatt szerzett két góljával visszahozta győzelmi reményeit. Lendületben maradt a Thrashers, és öt perccel a vége előtt ki is egyenlített. A hosszabbítás elmaradásáról aztán végül nem a 0-3-ról felálló Atlanta gondoskodott, hanem az előnyét eltékozló vendégcsapat, amely Ray Whitney másfél másodperccel a vége előtt ütött góljával végül kicsikarta a győzelmet.

A vendégsikerben kulcsszerepet játszott, hogy a Hurricanes csapatkapitánya, Rod Brind'Amour végre megtalálta "asszisztadó ütőjét" - az Adams mindkét találatánál gólpasszt adó szupersztár első pontjait szerezte a kanadai táblázaton -, a másik oldalon viszont az idei szezonban továbbra is eredménytelen a 131 góljával a 2002/2003-as szezon rajtja óta a liga legeredményesebb támadójának számító Ilja Kovalcsuk.

"Minden meccsen gólt szeretnék lőni, de most egészen egyszerűen nem megy. Nincs szerencsém" - kesergett az orosz balszélső.

Némi gyógyír lehet a Thrashers számára, hogy az elmúlt idényben a Philadelphia és a Florida színeiben összesen 17 gólig jutó Jon Sim az idén már négynél tart.

Eredmények:
Detroit Red Wings - Buffalo Sabres 2-3 (2-1, 0-1, 0-0, 0-0) - szétlövéssel
Williams (01:29, 13:07), illetve Drury (15:10), Vanek (37:48)

Atlanta Thrashers - Carolina Hurricanes 3-4 (0-3, 2-0, 1-1)
Sim (34:18, 34:40), Holik (54:39), illetve Adams (09:33, 15:27), Staal (19:58), Whitney (59:59)

Florida Panthers - Tampa Bay Lightning 3-2 (2-1, 0-1, 1-0)
Kolni (14:34), Horton (19:11), Bouwmeester (49:00), illetve Lecavalier (01:18), Craig (29:19)

Vancouver Canucks - San José Sharks 4-6 (1-2, 2-2, 1-2)
Naslund (04:14), Bieksa (27:52), Sedin (38:15), Ohlund (49:49), illetve Marleau (01:48), Ehrhoff (18:23), Rissmiller (32:14), Nieminen (34:14), Brown (41:23), Grier (51:45)