Három hosszabbítás után, 296 pontot hozó mérkőzésen verte meg a New York a vendég Detroitot az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján.

Az elmúlt 10 nap során már harmadszor "túlórázó" Knicksben Stephon Marbury 41, míg a túloldalon Richard Hamilton karriercsúcsot jelentő 51 pontot szórt. Legutóbb a legendás Michael Jordan jutott el 50 pontig a New York ellen, még 1997-ben. A 3:38 órás (!) találkozót végül Jamal Crawford döntötte el, aki egymaga 9 pontot dobott a 14-8-ra megnyert harmadik ráadásban.

A címvédő Miamiban a nyári döntő legjobbjává választott Dwyane Wade már a chicagói összecsapás nyitónegyedében kidőlt csuklósérülés miatt. Távollétében a hazaiak bizonyultak jobbnak, főként Ben Gordon 40 pontjának köszönhetően.

Az utolsó 40-es Bulls-játékos ugyancsak Michael Jordan volt, 1998 áprilisában.

Forrás: EPA

Stephon Marbury

Charlotte-ban Gerald Wallace parádézott szintén 40 ponttal valamint 14 lepattanóval, az ennek ellenére győztes Washingtonnál a mesterlövészek listáján 30,1-es átlaggal harmadik Gilbert Arenas 39-ig jutott. A fővárosiak kiváló formájának bizonyítékaként az NBA-ben 1994 óta nem fordult elő, hogy egy csapat sorozatban 12 meccsen legalább 106 pontot dobjon...