A három zakóból érkező Colorado győzelemmel kezdte a 2007-es évet az NHL-ben, Joe Sakic három gólpasszt osztott ki, és ezzel fellépett a 10. helyre a liga örökrangsorában, az Avalanche csapatkapitánya 1534 pontnál tart, és Paul Coffeyt előzte meg. A Nashville 0-1 után még tudott egyenlíteni, de aztán a második harmadban betemette a Lavina, amikor négy perc alatt három gólt ütött a Colorado.

A Phoenix október óta nem állt ilyen közel az 50%-os mérleghez, mint most, a Prérifarkasok már az első harmadban jelezték a Washingtonnak, hogy a pontokért érkeztek, és az előny ki is tartott a végéig, az arizonaiak sorozatban harmadszor győztek. Szembetűnő, hogy mennyire feljavult Wayne Gretzky csapatának emberlőnyös játéka, az elmúlt három találkozón hat gólt ütött a Phoenix létszámfölényben, korábban tizenegy meccs kellett ugyanennyi eléréséig.

Öt diadal után a Buffalo ellen kikapott az Atlanta, de az Ottawa ellen ismét visszatért a helyes útra, elsősorban Marian Hossának és Vjacseszlav Kozlovnak köszönhetően, a szlovák sztár mindhárom gólból kivette a részét egykori csapata ellen, orosz társa kétszer köszönt be Ray Emerynek, a hosszabbítás második percében szerzett találata döntötte el a meccset.

Ted Nolan a Buffalo történetének egyik legkedveltebb edzőjének számít a szurkolók körében, de most ellenfélként nézett szembe egykori csapatával, és az Islanders trénereként 3-1-es vereséget szenvedett a bombaformában lévő Szablyásoktól. Nolan maximum annak örülhetett, hogy Jason Blake megtörte a gárda 186 perce tartó góltalansági sorozatát. A Buffalo egyébként nagyon szerethet a Szigetlakók ellen játszani, mert hat meccs óta veretlen ellene.

A Boston zsinórban negyedszer lépett fel idegenben és a Bocsok elég fáradtan mozogtak Torontóban, ezt kihasználva a három pontot szerző (2 gól, 1 gólpassz) Mats Sundin vezérletével 0-1-ről fordítva 5-1-re nyertek a kanadaiak.

eredmények:
Washington Capitals - Phoenix Coyotes 2-3 (1-3, 1-0, 0-0)
Pothier (13:43, emberelőnyből), Sutherby (31:22), illetve Nolan (2:02, ee.), Ballard (16:56), Doan (19:45, ee.)

Nashville Predators - Colorado Avalanche 3-5 (1-1, 1-3, 1-1)
Arnott (19:06, ee.; 57:35), Radulov (32:37, ee.), illetve Wolski (7:22, 59:11, üres kapu), Hejduk (22:58), Brunette (25:43), Vaananen (26:44)

Ottawa Senators - Atlanta Thrashers 2-3 (0-0, 1-2, 1-0, 0-1) - hosszabbítás után
Alfredsson (20:51, ee.), Preissing (56:05, ee.), illetve Kovalcsuk (24:51, ee.), Vj. Kozlov (31:16, 61:48)

Buffalo Sabres - New York Islanders 3-1 (1-0, 1-0, 1-1)
gól: Gaustad (8:06, ee.), Afinogenov (31:27), Hecht (59:44, üres kapu), illetve J. Blake (48:19)

Toronto Maple Leafs - Boston Bruins 5-1 (2-1, 1-0, 2-0)
gól: Sundin (8:09, ee., 42:00), Gill (12:19), Newbury (32:24), O'Neill (45:13, ee.), illetve Chara (4:51, ee.)